22.08.2018/08:01

Duże koncerny spożywcze płacą wielomilionowe podatki

Największe, światowe firmy spożywcze płacą solidne podatki CIT. Z drugiej strony polskie przedsiębiorstwa niemal nie płacą tej daniny - pisze Puls Biznesu.

Od 2013 do 2017 roku firmą spożywczą, która zapłaciła w Polsce najwyższy podatek CIT, jest Nestle Polska. Łącznie wpłaciła ona do budżetu 272 mln złotych. Mars Polska zapłacił 191 mln złotych, a Unilever 111 mln złotych.

Wśród innych gigantów Puls Biznesu wymienia m.in. Coca-Colę (63 mln złotych), Pepsi (21 mln złotych), Danone (37 mln złotych) czy Frito Lay (67 mln złotych).

Polskie firmy na tym tle wypadają słabo. Jak tłumaczą w rozmowie z dziennikiem, to m.in. efekt działania na terenie stref ekonomicznych, które daje zwolnienie z podatku CIT, a także specyfiki struktury biznesu opartej na spółkach komandytowych - nie uwzględnianych w zestawieniu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.