02.11.2020/20:55

Duże ryzyko zakażenia koronawirusem u pracowników sklepów spożywczych

Badanie przeprowadzone w jednym z bostońskich sklepów wykazało, że aż 20 proc. pracujących tam osób miało COVID-19, z tego trzy na cztery zainfekowane osoby nie miały żadnych objawów - podaje medonet.pl.

W badaniu pobrano wymazy z nosa 104 osobom. Okazało się, że 20 proc. tej grupy uzyskało wynik pozytywny. Naukowcy podkreślają, że był to znacznie wyższy wynik niż w innych społecznościach. Jak oceniono, u pracowników mających kontakt z klientami, ryzyko uzyskania pozytywnego testu na obecność SARS-CoV-2 wzrastała pięciokrotnie w stosunku do osób pracujących na innych stanowiskach - wynika z badania, do którego dotarło CNN.

Pracownicy biorący udział w badaniu deklarowali, że próbowali przedsięwziąć środki chroniące przed zakażeniem. Niemal wszyscy (91 proc.) stwierdzili, że w sklepie nosili maseczkę ochronną, 77 proc. twierdziło, że stosowali osłony twarzy również poza pracą. Tylko 66 proc. przyznawało, że podczas wykonywania obowiązków służbowych jest w stanie konsekwentnie zachowywać bezpieczny dystans społeczny.

Niemal 25 proc. osób zatrudnionych w działach obsługujących klienta przyznała, że ma problemy z lękiem i depresją (wśród pracowników, którzy nie mieli kontaktu z kupującymi, problem ten dotyczył 8 proc.). Badanie wykazało również, że pracownicy, którzy dojeżdżali do pracy rowerem, samochodem lub szli pieszo, byli mniej narażeni na stany depresyjne niż ci, którzy korzystali z transportu publicznego.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Maxx 03.11.2020

    Dziwne że na tyle tysięcy osób przewijajcych sienprzez sklepy żaden nie został jeszcze zamknięty. W mojej ocenie lobby pracodawców którzy wymuszają na pracowników nie podawania powiązań.

  • z handlu detalicznego 03.11.2020

    Na 20 tysiecy pracownikow w mojej Firmie,zaraxzomnych jest 169. W kazdym wypadku nosicielem 0 w kazdym ze sklepow byla osoba,ktora przynisla wirus z domu. Zwykle rodzina pracujaca w szpitalu...a nastepnie dalej w kazdym ze sklepow pacjent 0 rozsiewal wirus na kolegow. Taka jest praktyka w naszej firmie (siec spozywcza). Zarazenie wiec nie pochodzi on miliona Klientow dziennie odwiedzajacych siec. W tych sklepach gdzie pracownicy przestrzegaja zasad,wirus nie jest przenoszony na Kolegow. Oto wnioski z wewnetrznej sytuacji.

  • Człowieczek 03.11.2020

    Sprzedawcy ryzykują, a dopłaty 100% podstawy dostają TELE-lekarze. Dziwny jest ten świat...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także