19.11.2020/08:31

Duże zmiany na Allegro. Portal wprowadza współpłacenie za niektóre opcje dostawy do InPostu, będzie też promował szybkie dostawy

Allegro zapowiada kolejne zmiany i nowości w regulaminie serwisu. Wprowadzane w pakietach – 4 i 14 grudnia oraz 4 stycznia – obejmą m.in. obciążanie sprzedawców częścią kosztów dostawy metodą Allegro Paczkomaty InPost w ramach bezpłatnej dla kupujących opcji Smart! Portal chce też promować bonusami dostawy w ramach Programu Szybkich Dostaw.

Największa w Polsce platforma marketplace z dniem 4 stycznia 2021 r. zacznie dzielić koszt przesyłki metodą Allegro Paczkomaty InPost w ramach Allegro Smart! między siebie i sprzedawców. Detaliści korzystający z tej opcji będą obciążani opłatą 0,99 zł brutto dla zamówień poniżej 100 zł i 1,99 zł brutto dla zamówień od 100 zł.

Jak argumentuje portal, oferty Allegro Smart! cieszą się ogromną popularnością wśród kupujących. Są atrakcyjniejsze, ponieważ klienci nie muszą dodatkowo płacić za dostawę. Oznacza to korzyścia dla sprzedawców – z danych Allegro wynika, że kupujący w ramach usługi robią zakupy 2,5 razy częściej niż kupujący poza Allegro Smart!

„Ofert z oznaczeniem Allegro Smart z roku na rok jest coraz więcej. Dotychczas nie pobieraliśmy opłat za przesyłki w ramach Allegro Smart! do Paczkomatów, punktów odbioru oraz listów i przesyłek poleconych. Będziemy ponosić większą część tego kosztu, a do Twojego rachunku za usługi Allegro doliczymy opłatę” – zapowiada operator.

Zmiana dotyczy metody Allegro Paczkomaty InPost. Kolejna ważna zmiana to usunięcie z listy metod Allegro Smart! opcji dostawy Paczkomaty InPost. Sprzedający nadal będą mogli udostępnić ją w swoich cennikach, ale poza Allegro Smart! Firma zapowiadała te zmiany już w październiku.

Allegro chce ponadto promować Program Szybkich Dostaw, oferując sprzedawcom bonus za dostawę następnego dnia w ramach Allegro Smart!

„Szybka dostawa jest bardzo ważna dla kupujących. Dlatego zależy nam na tym, żeby jak największa liczba zamówień była doręczona już następnego dnia kalendarzowego. Z naszych danych wynika, że oferty z obietnicą dostawy na następny dzień osiągają sprzedaż większą nawet o 28 proc.!” – przekonuje koncern.

Program Szybkich Dostaw rusza 4 stycznia 2021 r. i potrwa do 31 grudnia 2021. W jego ramach sprzedawcy mogą otrzymać bonus w wysokości do 3,99 zł brutto za paczkę. Aby z niego skorzystać, muszą spełnić łącznie kilka warunków: zadeklarować czas wysyłki natychmiast lub do 24 godzin, ustawić godzinę szybkiej wysyłki dla przewoźnika, a następnie zrealizować na czas minimum 95 proc. tych zamówień.

To nie koniec zmian. Już od 4 grudnia Allegro utworzy dla kupujących kategorię Telemedycyna, z voucherami na usługi medyczne. „W nowej kategorii kupujący znajdą vouchery na usługi medyczne świadczone zdalnie, przy użyciu chatu lub telekonsultacji. Będzie to duży wybór konsultacji z lekarzami wielu specjalizacji, świadczonych przez różnych renomowanych dostawców.Będą to firmy współpracujące z Allegro.pl na podstawie odrębnie zawartych umów.” – informuje platforma.

Kolejna warta wspomnienia zmiana, także obowiązująca od 4 grudnia, to wycofanie z Allegro ofert z inwazyjnymi gatunkami obcymi roślin i zwierząt.

Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • fryc 23.11.2020

  oczywiście stopniowo będą podwyżki,tak że docelowo będzie dopłata 100%.allegro będzie zarabiać na smart,nic nie dopłacając do przesyłek.brawo monopolista

 • Pimpek 22.11.2020

  Super, ja używam i Allegro i Inpost od lat. Zwłaszcza szybkie nadania są fajne. Są mega szybkie!

 • Joanna 22.11.2020

  Nie specjalnie mi to przeszkadza, bo to bardzo mała kwota. Na pewno warto dla możliwości korzystania z paczkomatów Inpostu.

 • Daria 20.11.2020

  Dobrze, ze Allegro połączyło siły z In postem, często zamawiam na Allegro i zawsze wybieram opcje paczkomatu, tak jest najszybciej:) Teraz wprowadzają kolejne- bardzo dobrze.

 • Wanda 20.11.2020

  Sama regularnie nadaję paczki Szybkimi Nadaniami i zawsze jestem bardzo zadowolona więc nic dziwnego, że chcą zachęcić klientów do tej opcji :)

 • Wanda 20.11.2020

  Sama regularnie nadaję paczki Szybkimi Nadaniami i zawsze jestem bardzo zadowolona więc nic dziwnego, że chcą zachęcić klientów do tej opcji :)

 • Magdalena 19.11.2020

  Nie rozumiem dlaczego Sprzedający mają dopłacać do przesyłek w ramach Allegro Smart? przecież to Allegro sprzedaję taką usługę i Kupujący wpłacają abonament do Allegro - reasumując Allegro chce od Kupujących opłatę za abonament Smart oraz dopłatę do przesyłek od Sprzedających! Super, sobie to obmyśliło. Podwójna korzyść!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także