13.03.2020/07:43

Duży Ben ma już 70 sklepów, w tym roku będzie ich minimum 120 i sieć osiągnie rentowność

Grupa Eurocash w minionym roku przystąpiła do dynamicznej ekspansji sieci marketów alkoholowych Duży Ben. Na koniec grudnia sklepów pod tym szyldem działało już 77. To oznacza, że liczba placówek podwoiła się w ciągu 12 miesięcy.

Jak zapowiada Jacek Owczarek, członek zarządu Eurocash, już w 2020 r. sieć Duży Ben stanie się rentowna. - W tym roku będziemy kontynuować ekspansję tej sieci. Szacujemy, że próg rentowności zostanie osiągnięty przy liczbie około 120 marketów. Spodziewamy się, że nastąpi to w bieżącym roku - wskazuje przedstawiciel Eurocash.

W ubiegłym roku sprzedaż like-for-like (na bazie tych samych sklepów) wzrosła o 20 proc.

- W 2019 roku zaczęliśmy dostrzegać pozytywne wyniki sklepów Duży Ben, co daje nam dużą szansę na przyspieszenie rozwoju tego formatu, wchodząc w nowe regiony Polski - wskazuje Luis Amaral, prezes zarządu Grupy Eurocash.

Powyżej: mapa sklepów alkoholowych Duży Ben. Jak widać pole do ekspansji terytorialnej jest jeszcze ogromne.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.