22.10.2018/11:07

Duży Ben przyspiesza z rozwojem. W przyszłym roku sieć uruchomi nawet 60 sklepów

Należąca do Grupy Eurocash sieć marketów z alkoholem Duży Ben przystępuje do ofensywy. W tym roku operator planuje uruchomić ok. 10 placówek, w przyszłym może ruszyć nawet 60 punktów handlowych - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.

Handlowy start-up Duży Ben chce rozwinąć skrzydła. Sieć chce się otwierać nowe sklepy głównie w systemie agencyjnym oraz poprzez franczyzę. Do końca 2018 do działających obecnie 17 placówek może dołączyć kolejnych 10 sklepów. Ten rok sieć może zakończyć liczbą 25, a nawet 27 punktów.

Przyszły rok ma być krokiem milowym w rozwoju sieci. Firma planuje otworzyć 60 nowych placówek. W dodatku operator będzie wchodził do coraz mniejszych miejscowości. Duże miasta będą traktowane jako baza do budowy wizerunku i rozpoznawalności marki.

To nie koniec, bo w kolejnych latach firma planuje jeszcze mocniej przyspieszyć rozwój. Duży Ben ma na to szansę ponieważ rynek sklepów specjalistycznych w Polsce jest nadal bardzo rozdrobniony, działa na nim niewiele podmiotów, które zarządzają siecią powyżej 20 sklepów.

Przejęcia i konsolidacja rynku to kolejna szansa dla Dużego Bena na przyspieszenie rozwoju, a znając Grupę Eurocash można być pewnym, że wcześniej czy później firma zdecyduje się na przejęcia w segmencie sklepów z alkoholem.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:

Sieć sklepów Duży Ben należy do Grupy Eurocash, największego na polskim rynku hurtownika produktów FMCG. Grupa zarządza także siecią ponad 14 000 sklepów działających m.in. pod szyldami Lewiatan, Groszek, Delikatesy Centrum, Abc, Inmedio, czy Euro Sklep.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Oskarwwa 22.10.2018

    Bardzo fajne sklepy, w poznaniu mocno działają. W końcu jakiś powiew świeżości na rynku w tym obszarze. Powodzenia

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.