03.08.2016/11:14

Duży wzrost produkcji wędlin

Ostatnie miesiące przyniosły duże ożywienie w produkcji wędlin – wynika z danych GUS, na które powołuje się „Puls Biznesu”.

W kwietniu produkcja wędlin rok do roku wzrosła o 15,9 proc., a w maju – o 11,2 proc. To duże wzrosty w porównaniu z marcem, gdy wzrost wyniósł zaledwie 0,7 proc. czy styczniem br., gdy produkcja rok do roku była na minusie. Eksperci nie mają wątpliwości, że po kilkunastu słabych miesiącach dla wędlin nastał okres ożywienia. Powód? Rosnące ceny świeżego mięsa – ceny wieprzowiny wzrosły nawet o jedną piątą. Sprawiło to, że gospodarstwom nie opłaca się już go samodzielnie przetwarzać, a Polska jest rynkiem ceny – podkreślają przedstawiciele branży. Ich zdaniem wzrost cen wieprzowiny będzie długoterminowy, przez co zwiększony popyt na wędliny będzie trwał dłużej. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.