09.12.2016/09:50

Dwa ekoterminale DB Schenker

Pod Olsztynem i Zieloną Górą ruszyły dwa przyjazne środowisku terminale firmy DB Schenker.

Terminal w Zielonej Górze działa w pobliżu trasy ekspresowej S3, która połączy Świnoujście z Lubawką. Powierzchnia działki z parkingiem to ponad 27 000 mkw. W obiekcie, podobnie, jak w drugim terminalu DB Schenker pod Olsztynem, zastosowano rozwiązania spełniające najwyższe normy pod względem oszczędności energii, redukcji CO2 oraz efektywnej gospodarki cieplnej i wodnej. W terminalach działają m.in. lampy LED, lampy solarne, kolektory słoneczne, podgrzewające wodę użytkowa i zbiorniki na deszczówkę, a także maszyny do odzysku ciepła.

Firma podkreśla, że nowoczesne centra logistyczne w pobliżu dróg ekspresowych i autostrad to element krajowej i europejskiej sieci dystrybucyjnej DB Schenker. Obiekty pod Olsztynem i Zieloną Górą to odpowiednio drugi i trzeci ekoterminal firmy. Pierwszy ruszył pod Białymstokiem w 2014 roku i posiada certyfikat BREEAM.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.