08.03.2020/13:43

Dwa fundusze obstawiają spadek akcji Dino Polska

AQR Capital Mamagement z Wielkiej Brytanii i Silver Point Capital z USA grają na spadek akcji spółki Dino Polska. Wśród powodów takich spekulacji dziennikarze portalu strefainwestorow.pl wymieniają wysokie wyceny wskaźnikowe spółki, efekt rosnącej bazy wynikowej i to, że aby utrzymać dotychczasowe tempo wzrostu spółka musi finansować inwestycje w coraz większym stopniu długiem.

Zdaniem ekspertów Dino Polska rośnie konkurencja, a widmo wprowadzenia podatku handlowego o nowe ryzyko w związku z koronawirusem mogą odbić się na wynikach firmy. 

- Trudno w tej chwili ocenić co może się wydarzyć. Dino Polska może zarówno ucierpieć przez spadek popytu i konsumpcji jak również przez problemy z dostawami. Tak czy inaczej inwestorzy z USA najwidoczniej są tego świadomi. Widzą te ryzyka i zdecydowali się obstawić spadek kursu akcji polskiej sieci sklepów – podaje strefainwestorow.pl.

Pierwszy na spadki Dino zaczął grać w połowie lutego fundusz AQR Capital Mamagement. Na początku marca dołączył do niego Silver Point Capital. Kurs akcji Dino od 2017 r., kiedy spółka zadebiutowała na giełdzie, wzrósł o ponad 400 procent. Dino Polska jest wyceniane na prawie 16 mld zł. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.