18.02.2020/07:30

Dyrektor Castoramy odwoła się od wyroku dot. zwolnienia związkowca

Castorama odnosi się do wyroku nakazowego Sądu Rejonowego II Wydział Karnego w Zgorzelcu z wniosku Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu. Chodzi o wypowiedzenie i zmianę warunków na niekorzyść chronionego działacza związkowego w kwietniu ub. roku.

Castorama Polska podała w swoim oświadczeniu: 
1. Wyroki nakazowe wydawane są na posiedzeniu bez udziału stron, w związku z czym oskarżony nie ma możliwości przedstawienia swojego stanowiska oraz dowodów potwierdzających jego racje.
2. Terminowe wniesienie sprzeciwu przez oskarżonego powoduje, że wyrok nakazowy traci moc. Przestaje istnieć. Sprawa podlega dalszemu rozpoznaniu na zasadach ogólnych, dzięki czemu oskarżony może przedstawić dowody potwierdzające jego niewinność i niezasadność orzeczenia. 
3. Sąd, który rozpoznaje sprawę po wniesieniu sprzeciwu nie jest związany treścią wyroku nakazowego.

Jednocześnie Castorama informuje, że od wyroku przysługuje odwołanie, które prowadzi do wszczęcia dalszej procedury sądowej. Wniesienie stosownego pisma spowoduje ponowne rozpatrzenie sprawy, już na warunkach ogólnych z uwzględnieniem przedstawienia dowodów i wysłuchania stron, co nie było konieczne i wykonane w przypadku wydania wyroku nakazującego.

W komunikacie spółka nie poinformowała, czy odwołanie zostanie złożone. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, pozwany dyrektor sklepu Castorama w Zgorzelcu wniesie sprzeciw od wyroku nakazowego.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.