21.08.2020/20:40

Jeff Wilke odchodzi z Amazona. Typowano go na następcę Jeffa Bezosa

Jeff Wilke, dyrektor generalny Amazon Worldwide Consumer, przejdzie na emeryturę na początku przyszłego roku -  przekazał w piątek koncern. Jego rolę przejmie w firmie Dave Clark, starszy wiceprezes ds. sprzedaży detalicznej.

W notatce dla pracowników, dyrektor generalny Bezos nazwał Wilkego „niesamowitym nauczycielem dla nas wszystkich” i powiedział, że Clark dobrze nadaje się do przejęcia roli Wilkego.

Bezos tak skomentował odejście swojego zaufanego człowieka: "Odkąd Jeff dołączył do firmy, mam szczęście, że jest moim korepetytorem. Dziedzictwo i wpływ Jeffa będą trwały długo po jego odejściu. Jest po prostu jedną z tych osób, bez których Amazon byłby całkowicie nie do poznania".

Wilke ma dziś 53 lata. Pracuje w Amazon od ponad dwóch dekad, a dołączył do firmy w 1999 roku. Od tamtej pory piął się w górę po szczeblach korporacyjnej drabiny, a teraz nadzoruje podstawową działalność firmy w zakresie handlu elektronicznego i stacjonarnej sprzedaży detalicznej. Wilke jest jednym z najbliższych współpracowników Bezosa i był powszechnie uważany za potencjalnego następcę szefa Amazona, gdyby ten kiedykolwiek ustąpił.

Amazon odmówił mediom komentarzy na temat tej sytuacji i decyzji Wilkego.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także