29.07.2020/16:13

Dyrektor operacyjny Unibail-Rodamco-Westfield Polska za zniesieniem niehandlowych niedziel

Okres ograniczenia działalności centrów i galerii handlowych był relatywnie krótki, jednak znacząco wpłynął na cały sektor – mówi Grzegorz Grajkowski, dyrektor operacyjny Unibail-Rodamco-Westfield Polska, w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”.

Cieszy go fakt, że nie spełniły się czarne scenariusze prognozujące odwiedzalność centrów handlowych po zniesieniu ograniczeń na poziomie 20-30 proc. Jego zdaniem utrata klientów przez centra i galerie handlowe jest niewielka i ma charakter czasowy – czytamy w „DGP”.

Według Grzegorza Grajkowskiego okres zamrożenia branży nie zwolnił galerii z kosztów utrzymywania obiektów, a stało się wręcz przeciwnie – firmy zostały obarczone dodatkowymi kosztami, by w sposób możliwe bezpieczny, zgodny z zasadami reżimu sanitarnego, zapewnić klientom dostęp do zakupów pierwszej potrzeby – pisze „DGP”.

Jego zdaniem jednym z priorytetów jest działanie, mające na celu ułatwienie i usprawnienie dokonywania zakupów, a odpowiednim rozwiązaniem byłoby zniesienie niehandlowych niedziel. Zdaniem dyrektora wpłynęłoby to korzystnie zarówno na  pobudzenie gospodarki, odbudowanie obrotów najemców, tworzenie miejsca pracy, jak i zwiększenie bezpieczeństwa zakupów poprzez rozładowanie obłożenia centrów handlowych w pozostałe dni tygodnia - pisze "DGP".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także