18.03.2022/09:45

Dystrybutor kosmetyków Babuszka Agafia i Natura Siberica został z pełnym magazynem towaru

Eurus, importer i dystrybutor marek Babuszka Agafia i Natura Siberica nie sprowadza już do Polski kontrowersyjnego asortymentu, ale został z pełnym magazynem estońskich produktów o rodowodzie rosyjskim. O tym, jak spółka radzi sobie w trudnej sytuacji i która z dużych drogerii poszła jej na rękę informuje portal wiadomoscikosmetyczne.pl.

Kilka milionów sztuk – tyle produktów marek Babuszka Agafia i Natura Siberica zostało w magazynie spółki Eurus, która importowała kosmetyki tych marek. Choć sam kraj pochodzenia produktów to Estonia, po wybuchu wojny rosyjsko-ukraińskiej, produkty wyżej wymienionych marek stały się towarem niepożądanym.

„W związku z atakiem Rosji na Ukrainę, firmy na całym świecie podejmują decyzje o zerwaniu relacji biznesowych z Rosją, wycofują się z jej rynku, rezygnują ze sprzedaży rosyjskich produktów. Na tej fali ze sprzedaży rosyjskich kosmetyków zrezygnowały także sieci drogeryjne i apteczne w Polsce” – przypominają wiadomoscikosmetyczne.pl.

Towar, który kupiła spółka Eurus opłacony jeszcze przed wybuchem wojny. Jolanta Górska, manager ds. mediów i PR tłumaczy, że firma w żaden sposób, nawet najbardziej pośredni, nie wspiera tego, co się obecnie dzieje w związku z wojną w Ukrainie.

– W dniu wybuchu wojny, w trybie natychmiastowym anulowaliśmy wszystkie zamówienia produktów z kodem EAN zaczynającym się od 46, wstrzymaliśmy również zamówienia produktów z kodem EAN zaczynającym się od 47 (Estonia) – informuje wiadomoscikosmetyczne.pl Jolanta Górska.

Nie zmienia to faktu, że dziś polski dystrybutor przyznaje, że ma nadal w magazynach kilka milionów sztuk produktów marek Natura Siberica i Receptury Babuszki Agafii. Firma stara się wyprzedać stany magazynowe. Wyjaśnia, że to niezbędne do utrzymania miejsc pracy w polskiej firmie, a dodatkowo utylizacja tak ogromnej liczby produktów byłaby bardzo kosztowna i nieekologiczna.

Spółce pomogła największa sieć drogerii w Polsce, która przywróciła do sprzedaży jedną z linii produktów. Więcej na portalu wiadomoscikosmetyczne.pl.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Wojtuś 30.07.2022

  Ja też używam i zamówię drugie tyle na zapas. Jak zwykle media swoje a komentarze zupełnie co innego. Babuszka Agafia ma super produkty.

 • Nickt 19.03.2022

  Jest to skrajna głupota i brak odpowiedzialności. Przecież towar w magazynie oznacza, że Rosjanie już i tak dostali kasę, więc jaki jest sens bojkotować towar, który już dotarł? W ten sposób szkodzimy nie Rosjanom tylko ludziom i firmom po tej stronie. Osobiście produkty Babuszka Agafia bardzo lubię i nie zamierzam z nich rezygnować. Zaraz napiszę do dystrybutora i zamówię cały karton.

 • wkurzonyjj 18.03.2022

  @martyna, inteligencja i myślenie logiczne na poziomie ameby, jak rozumiem, Martynka wszędzie się przemieszcza pieszo, a dom/mieszkanie opala zebranym chrustem z lasu, bo przecież ropy/węgla/gazu nie używa od 2014 roku, wszelkich folii i plastików (ropa) też nie używa prawda??:>

 • Martyna 18.03.2022

  Ojej, biedni... Przez lata im nie przeszkadzało, że w 2014 Rosja zajęła Krym i Donbas. A teraz biedni zostali z magazynem ruskich produktów. Tak mi ich żal.

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także