07.02.2018/23:02

E-commerce w show roomie bez produktów. E-obuwie.pl uruchomiło innowacyjny projekt

Na kilkudziesięciu ekranach klienci punktu e-obuwie.pl zlokalizowanego we wrocławskim centrum handlowym Galeria Magnolia mogą wybierać buty dostępne na inteligentnym zapleczu logistycznym sklepu. To pierwszy tego typu punkt uruchomiony przez sklep internetowy e-obuwie, a także jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań w skali naszego kraju.

E-obuwie gwarantuje, że w 3 minuty po złożeniu zamówienia, jedna ze 100 000 par butów dostępna na miejscu zostanie dostarczona przez pracownika do przymierzenia. Technologia przenosi doświadczenia ecommerce do świata rzeczywistego: Konsument może wygodniej i szybciej korzystać z dostępu do największego wyboru produktów, a producent - ze wszystkich technik sprzedażowych znanych ze świata cyfrowego takich jak rekomendacje innych produktów czy dosprzedaż na bazie wiedzy o historii zakupowej.

Zastosowana tu koncepcja wykorzystuje m.in. założenia komunikacji wielokanałowej (tzw. omnichannel) i stanowi bazę dla jednego z pierwszych tego rodzaju wdrożeń w Europie i na świecie w sektorze obuwniczym. Rozwiązanie multimedialne oparte jest na SIGNIO S2 - oprogramowaniu firmy Nanovo.

We wrocławskim concept storze e-obuwie.pl cyfrowa komunikacja w przestrzeni sprzedaży zastąpiła całkowicie produkty fizyczne (tj. buty, torebki, akcesoria), które zwykle wyeksponowane na półkach. To zupełnie nowy model budowania ekspozycji, doświadczenia konsumenckiego oraz prezentacji informacji o produkcie: specjalnie zaprojektowane do tego interaktywne ekrany służą tu nie tylko do pasywnego emitowania treści, ale także do zamawiania produktów będących w dedykowanej do tego części magazynowej. Informacje o produkcie klient otrzymuje w części „wystawienniczej” salonu. Tutaj też dokonuje wyboru produktu i czeka na jego dostarczenie. W wygodnie zaprojektowanej przestrzeni może przymierzyć buty, które w odróżnieniu od świata wirtualnego – są dostępne natychmiast. Gwarantuje to inteligentnie zaplanowany i zinformatyzowany system logistyczny na zapleczu, które stanowi ogromną większość salonu.

Wyjątkową cechą projektu jest integracja środowiska ekranów z e-commerce e-obuwie.pl, przez co treści na ekranach w sklepie są bezpośrednio powiązane z działaniami online, co pozwala w czasie rzeczywistym i równolegle prowadzić komunikację w tych dwóch kanałach.

- Akcje marketingowe i sprzedażowe z kanałów online’owych i mobilnych mogą automatycznie trafiać na ekrany w punktach sprzedaży. – mówi Maciej Skóra z Nanovo, który w zespole specjalistów z firmy odpowiada za wdrożenie tego projektu i dodaje: - Oferta prezentowana na ekranach w punktach sprzedaży może być definiowana centralnie lub lokalnie z np. uwzględnieniem stanu zasobów magazynowych w danym sklepie. Możemy wykorzystywać tu różne konteksty: np. miejsca i czasu, szczególnych upodobań klientów mieszkających na danym obszarze, pory roku, a nawet pogody. Dlatego wyglądać może to tak, że na ustawionych w salonie ekranach widzimy ofertę kaloszy, kiedy na zewnątrz pada deszcz. Wykonanie takiej operacji jest niezwykle proste i zajmuje dosłownie kilka minut.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.