16.02.2017/19:16

E.Leclerc mocno inwestuje w półkę z żywnością ekologiczną

W niektórych sklepach rotacja produktów ekologicznych rośnie rok do roku nawet o połowę. Wielkanoc to dla takich artykułów jeden z pików sprzedażowych. Sieć E.Leclerc mocno inwestuje w tym obszarze asortymentu.

– Pierwsze produkty eko i bio pojawiły się w naszej ofercie w 2014 roku. Zaczynaliśmy od ekologicznych octów, deserów i pasztetów wegetariańskich. W tym samym roku jako samodzielny dział zaczęła u nas funkcjonować alejka ze zdrową żywnością. Była to z jednej strony odpowiedź na rynkowe trendy, a z drugiej krok w stronę klientów i chęć zagwarantowania szerokiego wyboru produktów ekologicznych w jednym miejscu – opowiada Małgorzata Wójcik-Szymuś, prezes spółki prowadzącej hipermarket E.Leclerc w Lublinie przy ul. Turystycznej.

Wszystko w jednym miejscu

W lubelskim hipermarkecie dział ze zdrową żywnością liczy ponad 1400 indeksów. Klienci w jednym miejscu mogą znaleźć produkty suche, m.in. mąki, makarony, artykuły śniadaniowe, przyprawy, słodycze, dżemy oraz napoje (soki, mleko sojowe, napoje ryżowe). W ofercie są produkty bezglutenowe (w tym pieczywo), bez laktozy, wegańskie, a także te o obniżonej zawartości tłuszczu. – Wśród produktów marki własnej E.Leclerc ma ekologiczną linię artykułów Bio Village, których co najmniej 95 proc. składników rolnych pochodzi z upraw ekologicznych – dodaje nasza rozmówczyni. Wyroby o szczególnych właściwościach dietetycznych znajdują się również w meblach chłodniczych, w bezpośrednim sąsiedztwie alejki ze zdrową żywnością, dzięki czemu klienci mają kompletny asortyment w zasięgu ręki. Dział z produktami bio jest dodatkowo oznaczony naklejkami podłogowymi oraz listwami cenowymi w charakterystycznym zielonym kolorze.

Certyfikaty na życzenie

Choć produkty eko i bio stanowią niecałe 2 proc. artykułów żywnościowych oferowanych w lubelskim hipermarkecie, ich sprzedaż bardzo dynamicznie rośnie – przez ostatnie dwa lata sporo o ponad 40 proc. rok do roku. – To efekt tego, że cały czas znacząco poszerzamy asortyment w tej kategorii – mówi pani prezes. Takiego działania wymaga wciąż rosnąca świadomość społeczeństwa na temat zdrowego odzywania. – Ludzie szukają tych produktów pomimo nieco wyższych cen w porównaniu do niecertyfikowanych artykułów. Dbamy, by mogli kupować u nas takie wyroby w niższych cenach niż w sklepach ekologicznych czy zielarskich – mówi Małgorzata Wójcik-Szymuś. E.Leclerc w Lublinie posiada ewidencję wszystkich certyfikatów i udostępnia listę na życzenie klientów. Do sprawy podchodzi bardzo restrykcyjnie, by mieć pewność co do jakości oferowanych produktów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.