09.01.2019/14:40

E.Leclerc otwiera pierwszy punkt odbioru przesyłek "E. Leclerc Relais"

Francuski detalista uruchamia w Paryżu usługę odbioru zamówień internetowych w punkcie odbioru "E. Leclerc Relais". Docelowo ma ich być 80, po cztery w każdej dzielnicy stolicy Francji. Sieć chce w ten sposób dotrzeć do klientów z obszarów śródmiejskich – informuje LP International.

9 stycznia ruszył pierwszy punkt odbioru towarów zamówionych online pn. "E. Leclerc Relais". Jest to placówka zwana „drive piéton”, czyli punkt przeznaczony dla osób niezmotoryzowanych. Można w niej odebrać produkty zamówione w serwisie internetowym sieci.

Typowy punkt ma ok. 70 mkw powierzchni oraz dodatkowe 50 mkw powierzchni magazynowej. Punkty czynne będą od poniedziałku do soboty, w godzinach 10:00 – 22:00. Ceny kupowanych online i odbieranych w punktach "E. Leclerc Relais" towarów będą porównywalne z cenami w hipermarketach, zlokalizowanych na obrzeżach miasta, a o ok. 30 proc. niższe od cen w okolicznych sklepach stacjonarnych.

Jeszcze w 2019 r. Leclerc ma zamiar uruchomić 20 punktów, a w ciągu czterech lat ma ich powstać 80 – po cztery w każdej dzielnicy Paryża.

Z oferty online Leclerca klienci najchętniej wybierają żywność, ale w dłuższej perspektywie sieć chce udostępnić w tym kanale cały swój asortyment. Prognozowany średni koszyk zakupowy, odbierany w punktach "E. Leclerc Relais" ma wynieść ok. 50 euro.

Źródło: LP International

Czytaj także:

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.