20.09.2018/14:35

E.Leclerc planuje rozwój sklepów przy stacjach paliw

Jean-Philippe Magré, prezes E.Leclerc Polska zapowiedział, że spółka będzie otwierać małoformatowe sklepiki przy stacjach paliw działających pod szyldem E.Leclerc. Obecnie pierwszy taki sklep działa już w Łodzi.

Grupa E.Leclerc chce otwierać przy stacjach paliw, które działają w pobliżu jej centrów handlowych i hipermarketów małoformatowe sklepiki, w których kierowcy przy okazji tankowania będą mogli zaopatrzyć się w artykuły pierwszej potrzeby i produkty impulsowe.

Obecnie przy obiektach handlowych sieci działa 18 stacji paliw. Jednak sklep przy samej stacji funkcjonuje jedynie w Łodzi. Jak podkreślają przedstawiciele firmy E.Leclerc punkty handlowe powstaną jedynie w lokalizacjach, w których będzie można dla niech wygospodarować odpowiednią powierzchnię.

Sklep przy stacji E.Leclerc w Łodzi działa już od dłuższego czasu. Jego wyniki pokazują, że inwestycja w kolejne tego typu placówki może być opłacalna. Łódzka placówka ma ok. 300 mkw. jednak nowe sklepy przystacyjne będą miały znacznie mniejszą powierzchnię ok. 60-100 mkw.

W przypadku firmy E.Leclerc to szansa na częściowe zwiększenie sprzedaży w tzw. niedziele niehandlowe, których liczba będzie rosła do 2020 r. w związku z obowiązującą od marca br. ustawą o ograniczeniu handlu w niedzielę.

Firma nie ma obecnie planów otwierania sklepów na stacjach operatorów paliwowych.

Grupa E.Leclerc w Polsce zatrudnia obecnie ponad 5000 pracowników w 50 sklepach znajdujących się w 44 miastach na terenie 15 województw. Strategia biznesowa Stowarzyszenia E.Leclerc opiera się na trzech podstawowych filarach: rozwój sklepów już istniejących, zrzeszanie niezależnych partnerów oraz na zewnętrznym rozwoju. W roku 2017 E.Leclerc osiągnął obroty w wysokości 2,8 mld zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.