27.09.2018/08:16

E-sklepy pod lupą. 30 tys. firm walczy o klienta

Około 30 tys. e-sklepów jest już obecnych na polskim rynku. W zdecydowanej większości wcześniej zajmowało się sprzedażą w placówkach stacjonarnych - pisze Rzeczpospolita.

Jeśli chodzi o największe zagrożenia, które widzą dla swojego biznesu, e-sklepy wskazują przede wszystkim na ramy prawne. Oprócz tego dla firm wyzwaniem jest konkurencja ze strony innych e-sklepów, ale także portali międzynarodowych.

Brak pracowników czy cyberprzestępczość wskazywana jest jest odpowiednio 8 i 6 proc. przedsiębiorców. Firmy przejmują się zbyt mocno podatkami, polityką czy kwestią zwrotów i reklamacji. Ciekawostką jest fakt, że najczęściej wskazywaną odpowiedzią przy pytaniu o największe zagrożenia, e-sklepy podają "trudno powiedzieć" (26 proc. przy 24 proc. wskazaniach na ramy prawne).

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.