06.11.2019/11:10

E-zakupy w Biedronce, Lidlu i Żabce możliwe za pośrednictwem aplikacji Glovo

Aplikacja mobilna Glovo pozwoli polskim klientom na robienie przez internet zakupów spożywczych w największych sieciach w kraju, takich jak Biedronka, Lidl, Carrefour, czy Żabka. Firma zdradziła w środę swoje plany związane z rozwojem na polskim rynku.

Hiszpańskie Glovo to jeden z głównych konkurentów Uber Eats na świecie. Oscar Pierre, prezentując dziś informacje o pozycji firmy i plany na jej rozwój, mówił, że Glovo konkuruje z Uberem na 15 rynkach i na 13 z nich tę konkurencję wygrywa. Biznes firmy koncentruje się na dostawach zamówień gastronomicznych do domów klientów. Jednak Glovo rozwija się także w obszarze dostaw zakupów spożywczych. Przykładowo, w Rumunii kurierzy Glovo przywożą produkty ze stacjonarnych sklepów sieci Kaufland. Globalnym partnerem Glovo jest natomiast Carrefour.

Jak zdradził w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Oscar Pierre, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy, Glovo szuka właśnie kluczowych partnerów na polskim rynku. - W każdym kraju staramy się mieć 2-3 partnerów wśród sieci handlowych. Właśnie szukamy ich w Polsce. Jesteśmy już w trakcie rozmów z wieloma potencjalnymi partnerami, w tym między innymi z siecią sklepów Żabka oraz Carrefour - powiedział.

Na razie aplikacja w Polsce pozwala na zakupy w kilku największych sieciach handlowych. Ich lista na razie nieco różni się w zależności od miasta. W Warszawie możliwe są e-zamówienia w Biedronce, Żabce, Tesco i sklepach Carrefour Express. W Poznaniu na liście pojawia się jeszcze Lidl, za to znika Tesco. Inne polskie miasta obsługiwane przez Glovo to Kraków, Wrocław i Łódź, wkrótce dojdzie do tego Gdańsk.

Glovo chce wykorzystać fakt, że takie sieci jak Biedronka, Lidl czy Żabka nie sprzedają jeszcze żywności przez internet (Lidl ma sklep internetowy z winami i ofertą przemysłową). Zarazem aplikacja przetestuje, na ile opłacalne będzie dostarczanie zakupów z sieci, które handlują już artykułami spożywczymi online (jak Tesco i Carrefour).

Glovo oferować będzie w Polsce również możliwość zakupów leków bez recepty w aptekach. Na liście obsługiwanych sklepów w Polsce znajdują się też takie sieci, jak Rossmann, Douglas, The Body Shop, Empik, RTV EURO AGD, Komputronik, Media-Markt, H&M, House czy Bershka (nie we wszystkich przypadkach powstał już katalog dostępnych produktów). Na swoim rodzimym, hiszpańskim rynku firma idzie jeszcze dalej w obsłudze dostaw ze sklepów - kurierzy Glovo przywożą do klientów nawet... bieliznę z Intimissimi i Calzedonii. Oscar Pierre mówił w środę, że Glovo chce dostarczać wszystko, co da się przewieźć rowerem.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Jarek 15.10.2020

    Szkoda tylko że w Chorzowie właśnie kiedy jestem na l4 i nie mogę wyjść z domu, aplikacja nie działa. Za każdym razem pojawia się komunikat „sprobuj później”
    J tak po siedmiu próbach uważam ze to kolejny bubel

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.