06.11.2019/11:10

E-zakupy w Biedronce, Lidlu i Żabce możliwe za pośrednictwem aplikacji Glovo

Warto zauważyć, że szlaki na polu dostaw e-zakupów spożywczych w podobnym do Glovo modelu przetarła już wcześniej w Polsce platforma Szopi.pl. W minionym miesiącu przejęta została ona przez włoskiego potentata e-zakupów spożywczych Supermercato24.

Można się spodziewać, że swoich w dostarczaniu zamówień ze sklepów spożywczych spróbuje wcześniej czy później także Uber, w ramach usługi Uber Eats. Jak informowaliśmy pod koniec października, amerykański gigant podpisał już umowę nabycia większościowych udziałów w firmie Cornershop, obecnej na rynku e-grocery w Chile, Meksyku, Peru i kanadyjskim Toronto.

Jednocześnie Uber prowadzi już rozmowy w zakresie obsługi dostaw z kilkoma dużymi sieciami handlowymi. Latem "Retail Detail" donosił, że pierwszym partnerem Ubera w Europie w tym obszarze może zostać brytyjska sieć Sainsbury's; ta jednak dotychczas nie potwierdziła oficjalnie, że coś jest na rzeczy.

Aplikacja Glovo na ponad 1,8 miliona aktywnych użytkowników miesięcznie i 20 tys. partnerów stowarzyszonych. Działa w 202 miastach w 26 krajach, a do Polski weszła kilka miesięcy temu, po zakupieniu od Grupy Amrest spółki Restaurant Partner Polska (właściciel serwisu Pizza Portal). Wartość transakcji wyniosła 30 mln euro, z czego 5 mln euro stanowi dodatkową płatność w formie "earn-out". W zamian AmRest otrzyma rozliczenie w formie gotówki oraz nowych akcji Glovo.

Glovo zatrudnia obecnie ponad 1,3 tys. osób na całym świecie, w tym powyżej 400 pracowników w Barcelonie. Firma zapewnia, że "na ten moment więcej niż 36 tys. aktywnych kurierów zarabia na platformie".

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Jarek 15.10.2020

    Szkoda tylko że w Chorzowie właśnie kiedy jestem na l4 i nie mogę wyjść z domu, aplikacja nie działa. Za każdym razem pojawia się komunikat „sprobuj później”
    J tak po siedmiu próbach uważam ze to kolejny bubel

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.