18.11.2020/07:21

Easy Auchan - nowy koncept sklepu convenience na stacjach paliw BP! Rusza pierwsza placówka

W czwartek 19 listopada na stacji BP Reduta w Warszawie zostanie otwarty pierwszy, pilotażowy sklep Easy Auchan. Otwarcia dwóch kolejnych tego rodzaju placówek planowane są na grudzień tego roku.

Przypomnijmy, że prezes BP zapowiadał niedawno, iż paliwowa firma wejdzie w sojusz z kolejnym operatorem spożywczym na polskim rynku. Po raz ostatni BP próbowało współpracy z siecią Piotr i Paweł, w 2017 r. Śmiałe plany rozwoju konceptu przystacyjnych punktów convenience Piotr i Paweł Po Drodze jednak nie wypaliły - skończyło się na zaledwie trzech testowych placówkach zamiast zapowiadanych 150 sklepów. Jeszcze wcześniej, w latach 2011-2012, BP prowadziło podobne testy we współpracy z siecią Carrefour. Pilotaż obejmował 10 placówek i został zakończony, gdyż jego rezultaty się mniej pomyślne od założeń.

BP liczy na to, że z kolejnym operatorem spożywczym, czyli Auchan, testy przebiegną lepiej. W sklepach Easy Auchan klienci będą mogli zrobić bieżące zakupy, zaopatrzyć się w przekąski na drogę lub w produkty gotowe do zjedzenia na miejscu, na terenie stacji. W skład oferty wejdzie 1900 produktów, w tym artykuły spożywcze, a także środki chemiczne, produkty bio i wegańskie. Oferta produktowa zawierać będzie ponad 320 produktów marek własnych Auchan, w tym gamę produktów Pewni Dobrego.

Placówki Easy Auchan na stacjach paliw otwarte będą 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu.

- Współpraca z BP to istotny moment rozwoju naszej sieci - podkreśla Gerard Gallet, dyrektor generalny Auchan w Polsce. - Segment convenience to perspektywiczny kanał sprzedaży, w którym chcemy być obecni z naszą kompleksową ofertą. Auchan jest graczem wielokanałowym, funkcjonujemy jako hiper- i supermarkety, w formacie sklepów lokalnych-osiedlowych Moje Auchan oraz Auchan Direct w kanale e-commerce. Równocześnie silny nacisk kładziemy na działania omnichannel: łączenie różnych kanałów zakupowych i doświadczeń klientów. Na bieżąco śledzimy trendy, skupiamy się na zmianach postaw konsumenckich. Podjęta z bp współpraca pozwala na dostosowanie naszych formatów sprzedaży tak, by skutecznie i z wyprzedzeniem reagować na potrzeby klientów - dodaje Gallet.

- Pod marką Easy Auchan na stacjach BP tworzymy nowy koncept convenience, czyli całościowe i nowoczesne centrum obsługi klienta dla osób ceniących sobie czas, wygodę i jakościową ofertę - komentuje Barbara Wiążewska, dyrektor generalna BP Retail w Polsce.

Na stacji BP Reduta, obok sklepu Easy Auchan, wciąż będzie funkcjonował koncept gastronomiczny Wild Bean Cafe. W ramach wprowadzanych zmian oferta śniadaniowa i lunchowa dostępna w Wild Bean Cafe zostanie rozszerzona o dania na miejscu i na wynos m.in. kanapki skomponowane ze świeżych produktów zgodnie z preferencjami Klientów, przygotowane na miejscu ciepłe przekąski, świeżo wyciskane soki oraz pieczywo. Oferta Wild Bean Cafe oraz sklepowa dostępna będzie na miejscu oraz z dostawą do domu.

- Nowy model stacji BP to stacje przyszłości tzw. centra obsługi – czyli miejsca kompleksowej obsługi kierowcy, gdzie Klienci będą mogli skorzystać z wielu dodatkowych usług np. z samochodów na wynajem w ramach oferty car sharing oraz z myjni oferującej płatność bezgotówkową. Na stacji BP w nowej odsłonie dostępne będą dla klientów rozwiązania mikromobilne, dzięki obecności oferty platformy miejskiej mobilności Bolt. Elektryczne hulajnogi Bolta będą dostępne w wyznaczonych miejscach na stacji. Docelowo stacja będzie także miejscem odbioru zakupów z Auchan w opcji Click&Collect realizowanej przez Auchan. W przyszłości wprowadzane będą kolejne elementy konceptu mobility HUB na stacjach BP - tłumaczy firma.

 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Diego 19.11.2020

    Już w radiach śmieją się z tej współpracy stacji paliw i omijania zakazu handlu w niedzielę "Panie... to jest kiosk Ruchu! Ja tu mięso mam"
    Kto następny? jakiś butik??
    Otwórzcie sklepy a nie upychajcie na siłę wszystko na stacje paliw.

  • boxtger 19.11.2020

    to już było i się nie udało

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także