04.12.2021/12:44

Eksport produktów rolno-spożywczych w górę. Ministerstwo podało dane

Jak wynika z danych Ministerstwa Rolnictwa, eksport produktów rolno-spożywczych między styczniem, a wrześniem tego roku wzrósł o 6,9 proc. w stosunku rocznym.

Eksport osiągnął tym samym wynik na poziomie 27,1 mld euro. Takie dane podał Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który powołał się na wyliczenia resortu rolnictwa.

Wzrost podyktowany był przede wszystkim znoszeniem ograniczeń w handlu międzynarodowym, rosnącą aktywnością gospodarczą polskich przedsiębiorców praz utrzymującego się popytu  na polskie produkty.

„Konkurencyjność cenową polskich produktów rolno-spożywczych wspierał korzystny dla eksporterów kurs złotego względem euro" - zaznaczono w raporcie.

Jednocześnie import towarów rolno-spożywczych wyniósł 17,8 mld euro i był o 5,5 proc. wyższy niż przed rokiem. Dodatnie saldo wymiany handlowej, jak informuje Polska Agencja Prasowa, zwiększyło się w porównaniu z okresem styczeń–wrzesień 2020 r. o 9,6 proc., osiągając 9,3 mld euro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także