07.07.2016/16:19

Elżbieta Bieńkowska zablokuje podatek handlowy? Spotkała się z POHiD

Elżbieta Bieńkowska, sprawująca funkcję Europejskiego Komisarza ds. Rynku Wewnętrznego i Usług, może pomóc zagranicznym sieciom w zablokowaniu podatku handlowego. Portal money.pl podaje, że unijna komisarz spotkała się pod koniec czerwca z przedstawicielami Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Według money.pl, głównym tematem spotkania był właśnie podatek handlowy, który ma zacząć obowiązywać w Polsce 1 września br. Obok Bieńkowskiej i przedstawicieli POHiD-u, w rozmowach uczestniczył jeszcze węgierski prawnik Gabor Bathory, specjalista od prawa konkurencji z kancelarii Van Bael&Bellis. Co ciekawe, informacji o tym, że doszło do spotkania POHiD-u z Bieńkowską nie sposób znaleźć w oficjalnym kalendarzu unijnej komisarz. Na uzupełnienie planu swoich spotkań Bieńkowska ma jednak dwa tygodnie.

Money.pl podaje, że sieci handlowe reprezentowane przez POHiD - czyli najwięksi, zagraniczni detaliści - planują zaskarżenie podatku handlowego do europejskiego urzędu ds. konkurencji. Podczas spotkania z Bieńkowską POHiD dostał ponoć zapewnienie, że polska komisarz pomoże przy interwencji we wspomnianym urzędzie. Organem tym kieruje jednak kto inny - duńska komisarz Margrethe Vestager.

Czytaj więcej na money.pl.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.