16.05.2017/14:20

Emperia Holding w całości dla inwestora, najlepiej finansowego

Spółka Emperia Holding, do której należy sieć Stokrotka poinformował kilka dni temu, że rozpoczyna proces pozyskania inwestora. Jak powiedział Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding potencjalny inwestor może objąć 100 proc. akcji spółki. Firma jest otwarta na różne opcje, jednak większą wartość może przynieść firmie inwestor finansowy.

Emperia jest otwarta na oferty od inwestorów branżowych oraz finansowych. – Warunki dla wszystkich zainteresowanych będą takie same. Mamy nadzieję, że inwestor będzie gotowy przejąć do 100 proc. akcji spółki na jednakowych warunkach i ją dofinansować, by rozwijała się organicznie i brała udział w konsolidacji rynku – mówi Dariusz Kalinowski.

I dodaje, że wejście inwestora to szansa na istotne przyspieszenie rozwoju sieci, tak poprzez otwarcia nowych sklepów, ale także udział w konsolidacji rynku handlowego.

Dariusz Kalinowski zapytany, jaki inwestor (branżowy czy finansowy) byłby lepszy dla spółki odpowiedział, że władze firmy nie wykluczają żadnego z inwestorów z udziału w procesie. Jednak podkreślił, że firma ma swój model biznesowy, dobrze opracowane koncepty, a tym samym większą wartość ma dla inwestora finansowego niż branżowego.

Władze Emperia Holding zasygnalizowały, że  do wyboru inwestora może dojść w III kw. br., a zamknięcie transakcji mogłoby nastąpić do końca 2017 r.

Dariusz Kalinowski poinformował, że w najbliższych dniach ruszy komunikacja z inwestorami. Dodał, że już wcześniej władze spółki dostawały zapytania od firm zainteresowanych inwestycją w Emperia Holding.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.