21.02.2021/12:13

Empik będzie rozwijał stacjonarną sieć sklepów

Grupa Empik podtrzymuje plany rozwoju wszystkich kanałów handlowych, w tym tradycyjnej sieci sklepów – podaje serwis forsal.pl. 

Według zapowiedzi prezes Grupy Empik Ewy Szmidt-Belcarz, w tym roku spółka otworzy około 30-40 kolejnych sklepów.

Obecnie pod szyldem Empik działa blisko 300 sklepów. W 2020 roku otwarto 30 nowych placówek i zlikwidowano 7 sklepów.

Jak pisaliśmy wcześniej, 2021 r. przyniesie nie tylko nowe otwarcia, ale zarazem zagęszczenie mapy odbioru zamówień i rezerwacji z Empik.com. Już w minionym roku Empik "wystrzelił" w kanale e-commerce, czemu sprzyjała pandemia. 

Platforma Empik.com notowała dwu-, a nawet trzycyfrowe wzrosty, a oferta przekroczyła w sumie 2,5 miliona produktów – nie tylko w modelu sprzedaży własnej, ale również via marketplace.

Grupa Empik to największa sieć sprzedaży produktów kultury i rozrywki w Polsce i lider w kategoriach wydawniczych (książka, muzyka, film).
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Michał 22.02.2021

    Żeby jeszcze Empik oferował produkty w niższych cenach, tak jak to potrafi robić konkurencja, to stałby się księgarnią pierwszego wyboru. A tak znaczna większość społeczeństwa woli księgarnie internetowe, pdf-y, ew. biblioteki. Mówi się, że polskie społeczeństwo nie czyta. No owszem, nie czyta. Bo stosunkowo drogo. Brakuje na rynku czegoś na kształt punktów wymiany książek, jedną daje, drugą biorę. Skoro marże, dostawcy, autorzy, pośrednicy, VAT i itp. sprawiają, że książki kosztują średnio po 30-50 zł, to może warto zainwestować w rozwój sieci wymiany towaru. Z jakimś programem lojalnościowym i innymi pierdami będącymi na czasie, żeby jednocześnie przyciągnąć i zachęcić do czytania.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także