03.01.2017/11:36

Enterprise Investors sprzeda w IPO do 4,8 mln akcji Dino Polska

Tomasz Biernacki złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek dotyczący "zmiany jakości" sprawowanej kontroli nad spółką Dino Polska. Dotychczas kontrola sprawowana byłą wspólnie przez Biernackiego oraz zarejestrowaną w Luksemburgu spółkę Polish Sigma Group z grupy Enterprise Investors.

Przypomnijmy, Tomasz Biernacki posiada 51 proc. udziałów w spółce Dino Polska. Pakiet składający się z pozostałych 49-proc. należy natomiast od 2010 r. do Enterprise Investors (fundusz PEF VI).

Wniosek, jaki złożony został przez Biernackiego do UOKiK 30 grudnia 2016 r., związany jest z planami debiutu Dino na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka chce zadebiutować na rynku głównym w pierwszej połowie 2017 r. Firma złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego już 5 grudnia.

Jak wynika z komunikatu UOKiK, Polish Sigma Group chce sprzedać do 4,804 mln istniejących akcji serii A Dino Polska w ramach oferty publicznej spółki. - W zależności od powodzenia oferty publicznej i ilości posiadanych akcji przez Polish Sigma Group po przeprowadzeniu oferty publicznej, może dojść do przejęcia kontroli nad spółką przez Biernackiego - napisano.

Z komunikatu UOKiK można się także dowiedzieć, że Dino Polska ubiega się o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na GPW 9,804 mln akcji zwykłych serii A o wartości nominalnej 1 zł każda.

Sieć Dino obejmuje 608 sklepów (stan na 30 listopada 2016 r.), zlokalizowanych głównie w zachodniej części Polski, o średniej powierzchni sali sprzedaży wynoszącej ok. 400 mkw. Większość sklepów Dino jest zlokalizowana w mniejszych miejscowościach, małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast. W 2015 roku przychody Dino wyniosły 2,59 mld zł.

Czytaj także:
Sieć Dino na giełdzie – obszerny wywiad z Szymonem Piduchem, prezesem Dino Polska

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Karol 04.01.2017

    MCI cashuje się na Dino. Jakie kolejne inwestycje? handel offline czy online i kolejne dofinansowanie frisco.pl?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.