07.08.2020/11:18

Epidemia trwa, a Colian inwestuje w nowy magazyn i zapowiada wzrost zatrudnienia

W pierwszych dniach sierpnia spółka Colian rozpoczęła budowę magazynu na terenie zakładu w Opatówku. Pracę przy nim mają potrwać do końca 2021 roku. W obiekcie będą składowane napoje marki Hellena. 

Nowy magazyn ma mieć powierzchnię umożliwiająca jednoczesne składowanie 27 tysięcy palet, co daje imponującą liczbę 13,5 miliona butelek. Z uwagi na szereg niekonwencjonalnych rozwiązań, nowatorskich funkcjonalności i odpowiednie warunki przechowywania produktu, będzie to jedyny taki obiekt w powiecie kaliskim i jeden z najnowocześniejszych w kraju. 

– Rozpoczęcie inwestycji, polegającej na budowie nowego magazynu na terenie zakładu w Opatówku, to strategiczny moment nie tylko dla naszej organizacji, ale również całej lokalnej społeczności. Skala działań wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo i komfort pracy naszych pracowników, ale przyniesie też wiele korzyści gminie Opatówek w postaci wzrostu zatrudnienia oraz dodatkowych wpływów do budżetu – mówi Jan Kolański, prezes Grupy Colian.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także