26.03.2020/10:00

Euler Hermes podaje niemieckiej branży FMCG finansową kroplówkę

Euler Hermes, wiodący ubezpieczyciel kredytów komercyjnych, zareagował na kryzys wywołany epidemią koronawirusa: dostawcy mogą od dziś do końca maja wydłużyć terminy płatności o maksymalnie 60 dni bez renegocjacji obowiązujących umów handlowych.

Euler Hermes, odpowiadając na pytania LZ.de, zapewnił, że podjęte działania dadzą dostawcom większą swobodę i elastyczność w uzgadnianiu warunków płatności, bo potrzebują oni tego w obecnej sytuacji niczym tlenu. Dodatkowo o 30 dni zostanie również przedłużony termin, po upływie którego składane mogą być roszczenia windykacyjne. Zarówno dłuższy termin płatności, jak i wydłużony termin składania roszczeń dotyczą transakcji, których łączna wartość nie przekracza pół miliona euro.

– Euler Hermes podjął wiele działań, aby zapewnić firmom w Niemczech najlepsze możliwe wsparcie w tych trudnych czasach – powiedziała LZ.de Antje Wolters, rzeczniczka największego niemieckiego ubezpieczyciela kredytów komercyjnych. Podkreśliła, że innym ważnym celem jest wsparcie dla małych i średnich firm z rocznymi obrotami do 25 milionów euro. W przypadku tych podmiotów odroczono składki i opłaty za usługi do końca kwietnia. Ponadto Euler Hermes zapewnił, że przyspieszył wypłaty ubezpieczonym firmom w przypadku zaistnienia szkód, aby zagwarantować im płynność finansową.

Dużym ułatwieniem dla niemieckich przedsiębiorców będzie również udostępnienie im na portalu eulerhermes.de ocen wystawionych wszystkim ubezpieczonym klientom. – powinno to wymiernie ułatwić niemieckim firmom ocenę ryzyka i prawdopodobieństwo niewywiązania się ze zobowiązać ze strony obecnych czy potencjalnych partnerów handlowych – powiedziała rzeczniczka Euler Hermes Deutschland.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.