03.12.2020/13:11

Eurocash chce pozyskać 1 mld zł z emisji obligacji. Wiemy jakie projekty grupa chce rozwijać za pozyskane fundusze

Pierwsza emisja obligacji na kwotę do 200 mln zł z ustanowionego przez Grupę Eurocash programu, którego wartość opiewa na 1 mld zł nastąpi jeszcze w 2020 r., czyli w najbliższych tygodniach. Firma chce spłacić część zadłużenia wobec banków i przygotować się do intensywnego rozwoju kluczowych projektów detalicznych, takich jak Delikatesy Centrum, Duży Ben, czy Frisco.pl.

Eurocash 18 listopada zawarł umowę z BNP Paribas BP, Powszechną Kasą Oszczędności Bank Polski oraz Santander BP, na podstawie której ustanowił program emisji obligacji do łącznej wartości nominalnej obligacji wynoszącej 1 mld zł. Eurocash zapowiedział dokonanie pierwszej emisji w ciągu dwóch miesięcy od dnia ustanowienia programu w kwocie do 200 mln zł. Firma przewiduje, że obligacje pierwszej serii będą oprocentowane według zmiennej stopy procentowej, a termin ich wykupu będzie wynosił od 3 do 5 lat. W ramach całego programu grupa będzie mogła emitować obligacje w złotówkach lub w euro o terminie wykupu nieprzekraczającym 10 lat.

Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl jeszcze w 2020 roku Eurocash S.A. planuje zwiększyć dostępne środki finansowe poprzez zapowiedzianą emisję obligacji na kwotę do 200 mln zł. Jacek Owczarek, członek zarządu Grupy Eurocash wskazał, że pozyskane środki firma „planuje przeznaczyć na spłacenie części zadłużenia wobec sektora bankowego” pozostawiając linie kredytowe gotowe do wykorzystania na planowane inwestycje.

- W najbliższych latach Grupa Eurocash zamierza skupić się przede wszystkim na rozwoju segmentu detalicznego oraz segmentu projekty. Nakładów inwestycyjnych wymaga przede wszystkim ekspansja sieci sklepów Delikatesy Centrum, rozbudowa bazy logistycznej zaopatrującej tę sieć, czy rozwój nowoczesnych narzędzi wspomagających sprzedaż takich jak np. eurocash.pl, eurocash.pl Market, czy Eurocash POS. W związku z tym jeszcze w 2020 roku Eurocash S.A. planuje zwiększyć dostępne środki finansowe poprzez zapowiedzianą emisję obligacji. Środki pozyskane z emisji zostaną wykorzystane także do rozwoju Frisco.pl i sieci Duży Ben – wyjaśnia Jacek Owczarek.

I dodaje: - Zanim jednak inwestycje te nabiorą tempa i środki będą mogły zostać wykorzystane ww. celach, Eurocash planuje spłacić część zadłużenia wobec sektora bankowego pozostawiając linie kredytowe gotowe do wykorzystania pod wyżej wymienione działania.

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu poznański dystrybutor zaktualizował swoją strategię rozwoju w obszarze detalicznym.  Grupa Eurocash - po raz kolejny - zapowiedziała mocny rozwój sieci franczyzowej Delikatesy Centrum, która w ciągu następnych 4-5 lat ma osiągnąć liczbę 2400 placówek.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także