25.09.2017/06:11

Eurocash chce rozwijać sklepy ajencyjne

Ajencja może okazać się atrakcyjna dla naszych franczyzobiorców, umożliwiając im dalszy rozwój oraz minimalizując ryzyko strat poprzez różnorodność formatów - mówi w wywiadzie dla portalu wiadomoscihandlowe.pl Pedro Martinho, członek zarządu Grupy Eurocash.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

19 komentarzy

 • Jaki 08.12.2017

  Będę ostrzegał potencjalnych partnerów biznesowych przed Eurocashem, bo to spółka nie mająca nic wspólnego z partnerstwem. Oszukują po to, aby czerpać zyski, a Ciebie utopią. Wiem co mówię. Zostaniesz z długami i złamanym życiem. A sam Eurocash się powoli kończy. Patrząc na ich notowania giełdowe daje im góra 2-3 lat i się przekręcą. Nietrafione projekty, które idą szeregiem pociągają ich w dół. I bardzo dobrze- nie ma miejsca na rynku dla takich oszustów.

 • Bakbar 26.10.2017

  Eurocash chce się tak rozwinąć, aby dyktować ceny producentom. Mam nadzieje, że nie uda się im przejąć Mili, bo tak naprawdę UOKIK powinien to zablokować. Eurocash jest bezduszną korporacją bez honoru. Rozumie, że każdy chce zarabiać, ale nie w taki sposób. TO jest po prostu nieuczciwe.

 • Redakcja 18.10.2017

  @Karolek.
  Szanowny Panie/Szanowna Pani, redakcja wpisów nie cenzuruje. Nie pozwalamy natomiast na trolling, pod który - naszym zdaniem - podpada wysyłanie z jednego komputera/numeru IP setek podobnych komentarzy pod różnymi nickami, w celu stworzenia wrażenia, że wysyłane są one z różnych kont.
  Pozdrawiamy,
  Redakcja.

 • Karolek 18.10.2017

  Dlaczego portal cenzuruje wpisy?

 • Dolomik 13.10.2017

  Poprzednio firma e wysmarowała taki projekt w którym prawie każdy kto w to wszedł miał dług min. poł miliona. Czy teraz ida na rekord? To kolejny pomysł z kategorii "jak zadłużyć partnera w 5 mies?"

 • Lukasi Bambi 11.10.2017

  Czy współpraca ajencyjna czy inna ta sieć zawsze pozostanie dla mnie synonimem oszusta i obłudnika. Nowi franczyzobiorcy niejednokrotnie wprowadzani są na miny i dostają propozycje prowadzenia sklepu w miejscu gdzie niedawno poprzedni się zamknął z przyczyn braku rentowności. Otwiera taki człowiek niby z "uczciwym" partnerem sklep więc myśli, że jak związał się z nimi umową to już go potraktują poważnie. Niestety. Obiecują pomoc ale nie mówią na czym ona polega. Polega ona głównie na tym, że jak masz sklep nierentowny to dostajesz produkty w promocji. Niestety produkty te sprzedajesz bez zysku więc na nich nie zarabiasz. Pozostałe produkty kupione przez E są drogie i idą praktycznie tylko te z promocji. Nie zarabiasz a koszty masz - za lokal, ludzi, media, opłata franczyzowa itp. Z marży na sklep nie zarobisz a ich pomoc jest tylko z nazwy. Jak odpowiednio się zadłużysz to przejmują sklep i wszystko co masz ty czy twoja rodzina i otwierają w tym samym miejscu nowy dc z nowym fb. ITD.

 • Frikerson 10.10.2017

  Oni będą prowadzić każdy format byle by tylko mogli oskubać franczyzobiorców. Zbliżają się kolejne targi franczyzowe i oszuści z Ec będą promować swoje quasi partnerstwo kłamiąc w żywe oczy o tym jak to z nimi nie jest dobrze. Czy sklep dobrze działa czy nie MUSISZ PLACIC. I to bardzo duzo. Gdy zaczyna się zadłużać przyjadą spec doradcy i będą przekonywać żebyś działał na własną niekorzyść i nie zamykał nierentownego sklepu. Jak zadłużenie osiągnie "odpowiednią" wielkość to posłużą się wekslem żeby odebrać wam wszystko. Tak działają. Jak ktoś wierzy że setki osób popłynęło "bez ich wsparcia" na współpracy z nimi to daje się nabierać.

 • 997 09.10.2017

  Firma rozwija bardzo dobrze rosnące zadłużenie u swoich partnerów biznesowych.

 • Gomuk 07.10.2017

  Firma jak zobaczy że sklep robi dobre obroty to otworzy wam zaraz drugi pod nosem. Jeszcze będą mówić że powinieneś im dziękować bo teraz tam innej konkurencji nie będzie. Ostatecznie zawsze e zarabia (tak jak na vacie -oszukani z zyskiem). Jak sklep idzie marnie to windykacja, weksle i komornik. Przeprowadza wam kreatywny audyt i "dopatrzą się" wyprowadzania pieniędzy. Tym odbija piłeczkę i wszystkie błędy spółki przykleiła tobie. Jak jesteś dużym podmiotem to chętnie wrogie przejęcie zrobią. Nie opłaca się z nimi pracować.

 • pracownik 04.10.2017

  Pozdrowienia dla działu PR firmy Eurocash. Chłopaki z klapkami na oczach.

 • NIE eurocashowi 03.10.2017

  Eurocash a po co wpychasz się na siłę z nowym formatem? Czyżby dotychczasowe się nie sprawdzały? A może tu chodzi o to, żeby jeszcze więcej ludzi wyrolować na kasę. Eurocash to firma której nie należy ufać. Ona niszczy polskich przedsiębiorców.

 • Poldi 02.10.2017

  To będzie jeszcze gorzej niż w Żabie. Eurocash jest gwarantem syfu na sklepach i wyzysku.

 • Gutek 02.10.2017

  Fatalna spółka. Naciąga ludzi bez wiedzy na otwarcie sklepu. Obiecują że wszystko załatwia, wszystkim się zajmą a ty tylko musisz im zaufać. Ceny wysokie więc marzą nie narobisz, pomoc o której tak dużo mówią polega głównie na tym że dostaniesz parę produktów w promocji. Koszty są ogromne. Lokalizacje kiepskie a czynsz drogi, sami dobierają lokalizację wmawiając tylko że skoro oni ja polecają a to musi być najlepsza. Stosują model zastraszania i upokarzania. Dodatkowo nakładają ogromne kary i nie liczą się z tym że nie masz za co ludziom zapłacić. Najpierw załatwiają kredyt osobom bez zdolności kredytowej, majątku a nawet dochodu a następnie jak ci biznes nie pójdzie to żądają żeby go natychmiast spłacić.

 • Komorkowiec 30.09.2017

  Firma wymusza milczenie. Tyle mam na ich temat do powiedzenia

 • Tytus 29.09.2017

  Każdemu odradzam. Firma ta niewielka ma wspólnego z etyką. Z franczyzobiorcami nie współpracują tylko ich wykańczają. Komornik to ich narzędzie motywacyjne.

 • Ambitne palny 29.09.2017

  Desperacja tej firmy śmieszy. Niedługo kioski otworzą, albo ABECE na torach.
  A co z rybakami, kto do nich podpłynie z "kumplem" w promocji. Albo ABECE PORODÓWKA, ABECE GORNIK, ABECE KANAŁ, albo ABECE NA PEDALACH. W karetkach też nie ma wyboru. Jak wspinaczkę uprawiam to mam ograniczony dostęp do waszych majonezów i to mi przeszkadza. Muszę schodzić a jak by ktoś za mną miał sklep w plecaku to już bym nie musiał. W grupie same tęgie głowy to wysmarują elegancki nowy projekt. Może ktoś chętny?

 • Soprano 29.09.2017

  Eurocash działa na szkodę przedsiębiorstw przeciągając w czasie zamknięcia nierentownych sklepów. Brak reakcji na negatywne sygnały i nieumiejętność lub celowa zła interpretacja analiz ekonomicznych doprowadza sklepy do tragicznej sytuacji ekonomicznej. Następnie szereg niewłaściwych decyzji jeszcze bardziej pogarsza i tak już beznadziejną sytuację frnaczyzobiorców. Nie mają honoru i uciekają przed odpowiedzialnością. Finalnie kończy się bankructwem i zadłużeniem jak studnia bez dna. Gdy sklep nie zarabia a franczyzobiorca prosi o wsparcie Eurocash przeprowadza "pseudo akcje" w postaci promocji na olej itp. natomiast nawet gdy wie, że zadłużasz się na potęgę nie rezygnuje np. z opłat franczyzowych by ci pomóc. Ich działanie jest pozorne.

 • Wentyl 28.09.2017

  Ajencja - jak w żabce. Wiadomo jak to działa. Eurocash po ostatnim popisie z akademią przedsiębiorczości najwyraźniej boi się kontynuować dotychczasowy format współpracy.

 • Zsercaradzeniezaczynac 26.09.2017

  Odradzam współpracę. Inwestycja jest ogromna a z mojego doświadczenia wiem, że nie są to uczciwi partnerzy. Długi robią się w takim tempie że nie da się im zaradzić. Jak prosisz o pomoc przyjeżdżają i wymyślają preteksty żeby zatuszować własne pomyłki i brak pomocy. Zrzucają cała winę na franczyzobiorcę. Masz spadek a bo to za krótko na sklepie jesteś, a bo to nie 15 tylko 16 godzin masz być, a bo wszystkich Kisielów w gazetce nie masz, a bo ludzie źle sprzedają. Wierzcie mi takie rzeczy się tam dzieją. Jak ktoś już dobrze trafił i ma sklep w miejscu perspektywicznym to nie zna dnia ani godziny kiedy ten uczciwy partner otworzy mu konkurencję. Jeszcze ci to w oczy powiedzą. Ty toniesz ale spółka szaleje że szczęścia bo nowe otwarcie mają. Ludziom przeprowadzają audyty że niby chcą pomóc tylko muszą wiedzieć czy nie jesteś cwanszy niż oni i czy nie wyprowadzasz pieniędzy z firmy. Ty nie możesz się obronić i nic dziwnego - nie stać cię już na nic nawet na proces sądowy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.