18.03.2017/06:18

Eurocash inwestuje w rozwiązania przyjazne środowisku

Grupa Eurocash systematycznie inwestuje w technologie i rozwiązania przyjazne środowisku naturalnemu. W 2016 r. firma wymieniła w centrach dystrybucyjnych oraz hurtowniach Cash & Carry oświetlenie na nowoczesne oświetlenie wyposażone w żarówki LED.

Zużycie energii w Grupie Eurocash w roku 2016 wyniosło ok. 347 990 MWh (1 252 764 GJ). Składały się na nie głównie energia elektryczna uzyskana z sieci energetycznej (66%), następnie spalanie paliw płynnych i gazowych w transporcie samochodowym (25%) oraz spalanie paliw gazowych, płynnych i stałych w celach grzecznych (9%). W wyniku zużycia ww. energii do atmosfery zostało wyemitowane ok. 99 841 t CO2. Do emisji przyczyniło się w kolejności zużycie energii elektrycznej (77%), spalanie paliw w transporcie (17%) oraz spalanie paliw grzewczych (6%).

Grupa Eurocash w 2016 r. realizowała projekt wymiany oświetlenia w Centrach Dystrybucyjnych oraz hurtowniach Cash & Carry na nowoczesne oświetlenie wyposażone w żarówki LED. Inwestycja w projekt oprócz korzystnego wpływu na środowisko naturalne przełoży się również na oszczędności ekonomiczne Grupy. Szacowany okres zwrotu inwestycji w wymianę oświetlenia w centrum dystrybucyjnym wynosi od 2,5 roku do 4 lat.

Z generowanego przez Eurocash strumienia odpadów wyselekcjonowano w 2016 roku 3419,88 Mg makulatury oraz 1 217,15 Mg folii. W ramach edukacji ekologicznej Eurocash S.A., z ramienia Interseroh Organizacja Odzysku Opakowań S.A., dostarczyła do trzech szkół z najbliższego otoczenia naszych Centrów Dystrybucyjnych – Lublina, Sosnowca, Lubonia, paczki ekologiczne nawiązujące do danego surowca odzyskanego z wysegregowanych odpadów. „Ekopaki” to seria edukacyjno-zabawowych pudełek nawiązująca do konkretnego opakowania. Projekt przede wszystkim nawiązuje do idei zamkniętego obiegu surowca i ma na celu uświadomienie najmłodszych pokoleń, w jaki sposób można wykorzystać dane tworzywo.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.