13.05.2020/09:25

Eurocash notuje wzrosty przychodów w hurcie i detalu. Sprzedaż na platformie eurocash.pl przekroczyła 1 mld zł

Grupa Eurocash opublikowała wyniki finansowe za I kw. 2020 r. Pomimo wyższych o 8 proc. przychodów w porównaniu z analogicznym okresem roku 2019, spółka nadal jest na minusie. Spółka zakończyła I kwartał 2020 r. stratą netto w wysokości 62 mln zł.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Nie radzą sobie ewidentnie. 16.05.2020

  Słoń na glinianych nogach.

 • Anika 14.05.2020

  Zgoda, tytuł jest mylący i nie odaje rzeczywistości, a ta jest taka - czym więcej sprzedaję, tym ma większe straty. Barwo za model bizneowy. Czytam atrykuł i nie wierzę, jak w pierwszym kwartale mżna było zrobić strate na 62 miliony. Co to dopiero będzie w II kwartale jak siadła sprzedaż ? Podstawowa działalnośc to 10 mln straty plus koszty finansowe od gigantycznego zadłużenia (kredyty i leasingi razem to 2,6 miliarda !!!) dają taką stratę. A EC dalej się zadłuża - 50 mln EUR z EBOIR na przejęcie nierentonego frisco i dodatkowo planują jeszcze wypłatę dywidendy. O dziesiątkach milionw gwarancji bankowych za terminowe płatności nie wspomnę. Szkoda, że w artykule niema nic o termonach płatności - doczytałam w sprawozdaniu że to średnio 70 dni. Warto pisząc atrykuł sięgnąć do materiałow źrodłowych.

 • analityk 14.05.2020

  Tytuł artykułu powinien brzmieć : EC po raz kolejny w ostatnim kwartale wygenerowało straty, tym razem to minus 62 miliony złotych.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.