26.01.2023/13:12

Eurocash otrzymał od HSBC linię gwarancyjną na 180 mln zł. Na co grupa przeznaczy środki?

Grupa Eurocash podpisała z bankiem HSBC w Polsce umowę na otwarcie linii gwarancyjnej powiązanej ze zrównoważonym rozwojem. Ustalenie limitu gwarancji na poziomie 180 mln zł ma pomóc polskiej spółce w realizacji ambitnej strategii dekarbonizacji.

Grupa Eurocash zamierza do 2030 r. zmniejszyć swoją emisję CO2 o 42 proc. To najważniejsze z wielu założeń strategii dekarbonizacji, jaką spółka przyjęła w 2022 r. – w zgodzie z celami Porozumienia Paryskiego, w ramach ścieżki określonej przez Science Based Targets Initiative.

Jak czytamy w komunikacie, Grupa zamierza zrealizować swój cel m.in. poprzez centralizację infrastruktury logistycznej i pokrycie znacznej części zapotrzebowania na energię ze źródeł odnawialnych. Istotnym elementem środowiskowej strategii Eurocash są też działania związane z całkowitym odejściem od węgla i gazu w nowych obiektach.

W ramach nowej linii gwarancyjnej powiązanej ze zrównoważonym rozwojem, zapewnionej przez HSBC, bank będzie monitorował proces dekarbonizacji realizowany w Grupie Eurocash. W umowę pomiędzy spółkami została wbudowana zachęta, która co roku nagradza Eurocash za osiągnięcie zakładanych postępów.

– Cieszymy się z ustanowienia pierwszej zrównoważonej linii gwarancyjnej dla Eurocashu z bankiem HSBC. Zwiększenie gwarancji do 180 mln zł to dowód zaufania do naszego biznesu i jego rozwoju. Teraz, dzięki redukcji emisji CO2 zgłoszonej w ramach The Science Based Targets initiative możemy uczynić go jeszcze bardziej zrównoważonym. To z kolei pozwoliłoby nam na obniżenie prowizji gwarancyjnej. To oczywisty zysk dla obu stron – mówi Jacek Owczarek, CFO Grupy Eurocash.

– Nowa linia gwarancyjna pomoże Grupie Eurocash w redukcji emisji CO2 i przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym, co doprowadzi do przekształcenia jej działalności w bardziej zrównoważoną i ekologiczną – mówi Konrad Lipski, dyrektor ds. Bankowości Korporacyjnej w HSBC w Polsce.

– Bank HSBC w Polsce jest parterem Grupy Eurocash od lat i z ogromną satysfakcją wspiera jej rozwój biznesu. Cieszymy się, że mogliśmy zaoferować finansowanie powiązane z realizacją ambitnych celów środowiskowych grupy – powiedział Dariusz Kucharski, dyrektor generalny HSBC w Polsce.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Artur 29.01.2023

    Firma będzie osiągać coraz gorsze wyniki ze względu na zmiany w strukturach zakupowych sklepów i sieci handlowych. Co widać po topniejących środkach w obrocie. Sklepy własne i sieci pchane są w objęcia innych dystrybutorów.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także