07.05.2020/13:15

Eurocash otrzymał z EBOR 50 mln euro kredytu m.in. na przejęcie Frisco.pl i na szkolenia

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju przyznał firmie Eurocash kredyt w wysokości 50 mln euro, „z przeznaczeniem na wsparcie transakcji przejęcia supermarketu spożywczego online Frisco.pl", a także na bieżące potrzeby finansowe spółki, w tym rozwój systemu szkoleń zawodowych dla młodzieży.

Kredyt w wysokości „do 50 mln euro” przekazywany będzie w złotych polskich. „Projekt pozwoli spółce wzmocnić zdolności operacyjne, ponieważ pożyczka z EBOR wykorzystana zostanie do sfinansowania przejęcia sklepu online Frisco.pl” – czytamy w komunikacie.

Jak wynika z opisu projektu, funkcja rozwojowa pożyczki zrealizowana zostanie na dwa sposoby. Funkcja inkluzywna związana jest z tym, że część środków przeznaczona zostanie na edukację zawodową i praktyki dla pracowników handlu, dzięki czemu ułatwiony zostanie dostęp młodych ludzi do rynku pracy.

Funkcja konkurencyjna polegać będzie na wsparciu korporacyjnej restrukturyzacji przejętej spółki Frisco.pl, czego skutkiem będą wymierne synergie oraz poprawa rentowności operacyjnej grupy.

„EBOR oferuje finansowanie w dłuższym okresie, niezbędne do rozwoju firmy i wzmocnienia jej płynności finansowej. Bank jest ponadto w stanie udzielić spółce wsparcia niefinansowego, polegającego na zaangażowaniu w dialog z Ministerstwem Edukacji. Dzięki temu możliwe będzie wsparcie wysiłków firmy na rzecz rozwoju szkolnictwa zawodowego w sektorze detalicznym, zgodnie ze standardami UE.” – wyjaśnia EBOR.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Dobre 09.05.2020

    Ale uzasadnienie dla wyciągnięcia kredytu dla słabnącego EC

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.