07.05.2019/07:28

Eurocash sprawdza możliwości udostępnienia usługi odbioru paczek w sklepach franczyzowych [TYLKO U NAS]

Klienci sklepów takich jak Delikatesy Centrum, Lewiatan, Abc, Euro Sklep, Groszek czy Mila mogą w niedalekiej przyszłości zyskać możliwość nadawania i odbioru paczek - dowiedział się nieoficjalnie portal wiadomoscihandlowe.pl. Jak ustaliliśmy, Eurocash rozpoczął poszukiwanie partnera, który oceniłby możliwości wdrożenia tego typu rozwiązania w sklepach sieci franczyzowych współpracujących z grupą.

- Otrzymujemy sygnały od naszych klientów, że widzą potrzebę uruchomienia obsługi paczek w swoich placówkach - potwierdza w odpowiedzi na nasze pytania Jan Domański, rzecznik prasowy Eurocashu. - Rynek przesyłek szybko się rozwija, a przede wszystkim jest w stanie generować dodatkowy ruch w sklepach naszych partnerów, niezależnych przedsiębiorców - dodaje.

Jak podkreśla Domański, "właściciele sklepów chcą nadążać za zmianami i przede wszystkim reagować na zachowania konkurencji, która również wdraża tego typu rozwiązania". - Co więcej, konsumenci coraz częściej od nich tego oczekują, a małoformatowe sklepy są blisko konsumenta, ich zamieszkania, czy też pracy - tłumaczy przedstawiciel Eurocashu.

Dowiedzieliśmy się, że Eurocash pod koniec kwietnia ogłosił przetarg, którego przedmiotem jest uzyskanie informacji na temat zapewnienia możliwości odbioru i nadawania paczek przez klientów w trakcie zakupów. Giełdowa spółka na oferty czeka do 13 maja. Z tego względu, na obecnym etapie, trudno jest mówić o jakichkolwiek szczegółach projektu, gdyż ten znajduje się dopiero w zalążku.

Nie wiadomo nawet, w jakim modelu miałaby działać usługa nadawania i odbioru paczek. Eurocash dostrzega, że na rynku dostępne są różne rozwiązania - od takich, które pozwalają na odbiór paczki w sklepie, po warianty, w których odbiór paczki odbywa się w maszynie postawionej przy placówce handlowej (zwykle na zewnątrz).

Z pierwszego modelu korzysta największa sieć sklepów convenience, Żabka. Testy podobnego rozwiązania rozpoczął niedawno Kaufland. Z kolei na udostępnienie możliwości odbioru paczek w drugim modelu zdecydowały się największe sieci dyskontowe, takie jak Biedronka i Lidl. Jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie aby wyrokować, na który z wariantów zdecyduje się Eurocash.

Eurocash zapewnia nas, że poszukiwanie informacji na temat możliwości udostępnienia usługi nadawania paczek w sklepach franczyzobiorców współpracujących z firmą nie jest związane z chęcią "transformacji" sklepów w placówki pocztowe, co pozwoliłoby franczyzobiorcom na korzystanie z wyjątku od zakazu handlu w niedziele przewidzianego właśnie dla tego typu punktów. Przypomnijmy, w placówkach pocztowych w niedzielę niehandlową pracę świadczyć mogą również pracownicy, a nie tylko franczyzobiorca i członkowie jego rodziny.

- Analiza możliwości obsługi przesyłek przez niezależne sklepy nie jest związana z zakazem handlu w niedzielę, natomiast jest związana z ciągłym rozwojem oferty niezależnych sklepów, które widzą potrzebę dostosowywania się do oczekiwań ich klientów - przekazał nam Jan Domański, rzecznik prasowy Eurocashu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.