08.01.2021/16:34

Eurocash wprowadza markę Duży Ben do Warszawy. Ruszył pierwszy sklep w stolicy [TYLKO U NAS/GALERIA]

Licząca już ponad 110 sklepów sieć marketów alkoholowych Duży Ben zadebiutowała w stolicy kraju. Pierwsza placówka handlowa pod tym szyldem w Warszawie została uruchomiona w Miasteczku Wilanów, przy ul. Klimczaka. To na razie otwarcie "rozruchowe", a oficjalny start działalności zaplanowany jest na 15 stycznia. Portal wiadomoscihandlowe.pl odwiedził już ten sklep oraz poznał plany Eurocashu związane z rozwojem na rynku warszawskim.

- Otwarcie pierwszego sklepu w Warszawie i wejście tym samym naszej sieci do województwa mazowieckiego to naturalny krok w ekspansji Dużego Bena - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Dawid Kula, dyrektor generalny sieci Duży Ben. - Co więcej, w 2021 roku chcemy bardzo mocno skupić się właśnie na rozwoju sieci w stolicy. Jesteśmy przekonani, że nasz koncept nowoczesnych marketów alkoholowych z szeroką ofertą, przeszkoloną obsługą oraz przyjemną atmosferą przypadnie do gustu mieszkańcom Warszawy - dodaje przedstawiciel sieci.

Pierwszy sklep Dużego Bena w Warszawie działa w modelu agencyjnym. Z nieoficjalnych informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl wynika, że lokalizacje pod koleje sklepy monopolowe Duży Ben w stolicy kraju zostały już wybrane; nie jest jednak jeszcze znana data otwarcia poszczególnych placówek.

Debiut w Warszawie to sygnał, że Eurocash zamierza przyspieszyć konsolidację rynku sklepów monopolowych w Polsce. Ściga się pod tym względem głównie z United Beverages Willa Careya (120 specjalistycznych sklepów alkoholowych, m.in. Napoleon Alkohole Świata, AS, Prosto z Palety, 15 lokalizacji przejętych po Małpce Express), oraz siecią Al.Capone (ponad 60 sklepów), która zadebiutowała w Warszawie i na Mazowszu w czerwcu 2020 r. Swoje ambicje sygnalizował także Carrefour, który zarządza siecią Galerii Alkoholi (ok. 40 sklepów).

Uruchomienie sklepu w Warszawie przez Dużego Bena to także kolejny etap w przemieszczaniu się sieci w kierunku wschodnim, by docelowo objąć zasięgiem cały kraj, w tym zwłaszcza duże miasta. Dotychczas najdalej wysuniętym na wschód sklepem sieci była placówka w Piotrkowie Trybunalskim.

Przypomnijmy, że 100. sklep Duży Ben ruszył w sierpniu minionego roku we Wrocławiu. Sieć zaczynała rok 2020 z 77 sklepami, a przedstawiciele Eurocashu sugerowali jeszcze przed pandemią, że na koniec grudnia placówek powinno być minimum 120. Szczegółowe dane o stanie liczbowym sieci na koniec 2020 r. poznamy niebawem w raporcie rocznym Eurocashu. Na koniec trzeciego kwartału 2020 r. Duży Ben miał 113 sklepów w 6 województwach.

Jacek Owczarek, członek zarządu Eurocashu, na początku minionego roku zapowiadał, że sieć Duży Ben stanie się rentowna jeszcze w 2020 r. Miałoby to się zrealizować właśnie po osiągnięciu pułapu ok. 120 sklepów.

- W 2019 roku zaczęliśmy dostrzegać pozytywne wyniki sklepów Duży Ben, co daje nam dużą szansę na przyspieszenie rozwoju tego formatu, wchodząc w nowe regiony Polski - wskazywał z kolei w marcu 2020 r. Luis Amaral, prezes Grupy Eurocash. W 2019 r. sprzedaż porównywalna (like-for-like; uwzględniająca sklepy działające minimum od roku, bez nowych otwarć) Dużego Bena wzrosła o 20 proc. Z kolei w pierwszym półroczu 2020 r. sprzedaż LfL sieci poprawiła się o 16 proc. rdr.

Sieć Duży Ben funkcjonuje na rynku od 2016 roku (od początku w strukturach Grupy Eurocash). Wywodzi się z Wielkopolski, ale obecna jest także na Dolnym Śląsku oraz w województwach lubuskim, opolskim, śląskim, łódzkim, a teraz również mazowieckim.

Początkowo, w fazie pilotażowej, sklepy Duży Ben działały jako placówki własne Eurocashu. Latem 2018 r., gdy sieć liczyła niewiele ponad 10 sklepów, Duży Ben wszedł we franczyzę, jak również zaczął się rozwijać w modelu agencyjnym.

Na półkach Dużego Bena znaleźć można ok. 1,3 tys. produktów, w tym piwa rzemieślnicze, wina (również regionalne), alkohole mocne, przekąski, słodycze, kawę, napoje, soki i składniki potrzebne do przygotowania drinków.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także