15.12.2016/09:55

Eurocash z warunkową zgodą UOKiK na przejęcie Polskiej Dystrybucji Alkoholi

Grupa Eurocash poinformowała w komunikacie giełdowym o tym, iż otrzymała decyzję prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ws. koncentracji polegającej na przejęciu przez lidera rynku hurtowego w Polsce kontroli nad spółką Polska Dystrybucja Alkoholi. Prezes UOKiK wyraził warunkową zgodę na taką transakcję.

Warunek zawarty w decyzji prezesa UOKiK polega na obowiązku wyłączenia z transakcji pomiędzy Eurocash a KJD Investment sp. z o.o. (udziałowca PDA) hurtowni napojów alkoholowych należącej do PDA, zlokalizowanej w Pabianicach.

Uzyskanie zgody UOKiK było jednym z warunków zawieszających zawartych w umowie przedwstępnej z dnia 21 grudnia 2015 r. roku dotyczącej nabycia 100% udziałów w PDA.

Przypomnijmy, w październiku UOKiK informował o swoich zastrzeżeniach dot. przejęcia przez Eurocash kontroli nad PDA. Urząd antymonopolowy tłumaczył wtedy, iż ze zgromadzonego materiału wynikało, że w wyniku koncentracji doszłoby do istotnego ograniczenia konkurencji na lokalnych rynkach sprzedaży napojów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 18 proc. przez hurtownie wyspecjalizowane, obejmujących obszar o promieniu do 50 kilometrów od przejmowanych hurtowni w Pabianicach i Radomiu.

Dzisiejsza decyzja UOKiK oznacza, że grupa Eurocash powiększy się o sześć hurtowni PDA. Są to hale w Chrzanowie, Końskich, Krakowie, Radomiu, Sędziszowie oraz Ruścu.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • 555 15.12.2016

    Następny dojący Polskę jak burą suk..e

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.