10.08.2016/17:05

EuroCommerce skarży ustawę o podatku od handlu do KE

Pod koniec lipca Christian Verschueren, dyrektor generalny EuroCommerce, organizacji zrzeszającej 31 największych organizacji międzynarodowych detalistów (w tym POHiD), zapowiedział, że rozważy możliwość wniesienia oficjalnej skargi do organów Unii Europejskiej w sprawie przepisów ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, którą uchwalił polski parlament. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl skarga wkrótce zostanie złożona.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Pedro 11.08.2016

  Nieudacznicy z PISu, spece od kłamstw , oszustw i psychopatologii kolejny raz ośmieszą Polskę w Europie. ALe winę jak zwykle bedą pisowcy zwalać na innych - Ci kłamcy nie potrafią inaczej.

 • chciałem ale się bałem 11.08.2016

  Jestem ciekawy reakcji rządu (resortu finansów) gdy KE stwierdzi, że podatek od handlu jest niezgodny z przepisami UE i dyskryminuje zagraniczne firmy. Czy pójdą na nic się nie stało? I ustawa nie zostanie zmieniona. Czy może zejdą do stawki 00,1 proc. dla wszystkich i powiedzą: chcieliśmy, ale ta zła Unia nie pozwala?

 • ad 11.08.2016

  proszę! jak to się biedactwa skarżą do eurokołchozowych komisarzy ludowych na Polskę! ale my w Polsce jesteśmy, nie podoba sie to zwijać majdan i do siebie! pustka szybko się zapełni innymi, może polskimi firmami!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.