10.12.2020/08:33

Europejczycy za zakazem klatkowej hodowli zwierząt [SONDAŻ]

Mieszkańcy Unii Europejskiej popierają wprowadzenie zakazu hodowli klatkowej zwierząt hodowlanych – wynika z europejskiego sondażu YouGov. Jak podaje fundacja Compassion Polska, zakaz popiera także 63 proc. dorosłych Polaków.

Wybrane dane, cytowane w komunikacie fundacji Compassion Polska wskazują, że postulaty złożonej w październiku Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Koniec Epoki Klatkowej”, cieszą się szerokim poparciem wśród ankietowanych mieszkańców Polski i całej Unii Europejskiej.

Europejski sondaż YouGov został przeprowadzony na zlecenie fundacji Compassion Polska, Animal Equality, Four Paws, Humane Society International – Europe, WeMove Europe i World Animal Protection Netherlands. Jego wyniki pokazują, że

- 71 proc.  dorosłych Polaków i Polek (średnia w krajach UE objętych badaniem: 73 proc.) zgodziło się z twierdzeniem, że trzymanie zwierząt hodowlanych w klatkach jest okrutne wobec zwierząt

- Zakaz hodowli klatkowej zwierząt hodowlanych popiera 63 proc. dorosłych Polaków i Polek (średnia w krajach UE objętych badaniem: 64 proc.), zaś sprzeciwia się mu 26 proc. z nich (średnia w krajach UE objętych badaniem: 29 proc.).

- 74 proc. dorosłych Polaków i Polek zgadza się z twierdzeniem, że Unia Europejska powinna realokować fundusze rolnicze i wspierać finansowo odchodzenie od klatkowych systemów hodowli zwierząt (średnia w krajach UE objętych badaniem: 74 proc.)

Małgorzata Szadkowska, prezeska Compassion mówi, że wyniki sondażu potwierdzają to, co fundacja przedstawiciele fundacji podejrzewali zbierając niemal 1,4 mln podpisów pod naszą Europejską Inicjatywą Obywatelską.

Według fundacji to, że hodowla zwierząt oparta wyłącznie na systemach bezklatkowych jest jak najbardziej możliwa, potwierdza wydany w ubiegłym tygodniu raport ekspertów Parlamentu Europejskiego. Eksperci Parlamentu Europejskiego stwierdzili, że hodowla zwierząt w systemach alternatywnych ma pozytywny wpływ na zachowanie, psychikę i dobrostan zwierząt, zwłaszcza w odniesieniu do kur i świń. Raport Parlamentu UE zaznaczył także, że przejście na inne sposoby hodowli nie wpłynie negatywnie na zrównoważony rozwój w kontekście ekologicznym.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.