31.01.2019/13:00

Ewakuacja sklepów Tesco w wielu miastach Polski po informacji o możliwej bombie

Trwa ewakuacja wielu sklepów Tesco w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Jeleniej Górze, Legnicy, Inowrocławiu i Bielsku-Białej - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Przyczyną jest alarm o rzekomo podłożonej bombie, jaki wpłynął mailowo do policji.

O ewakuacji jednego ze sklepów Tesco - mieszczącego się na warszawskich Kabatach - poinformowała nas Czytelniczka. Przedstawiciele biura prasowego Komendy Stołecznej Policji potwierdzają w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl, że wpłynęło do nich zgłoszenie w tej sprawie.

Na miejscu trwa akcja policji. Obiekt sprawdzany jest pod kątem pirotechnicznym. Wszyscy klienci zostali ewakuowani. Odcięty został także dojazd na parking mieszczący się przed kabackim Tesco.

Jak ustaliła redakcja wiadomoscihandlowe.pl, ewakuowane są również sklepy Tesco mieszczące się w innych miastach Polski. Jak dotąd w żadnym ze sklepów nie znaleziono bomby, jednak policja nie lekceważy zgłoszenia. Zarazem policja przypomina, że za wywołanie fałszywego alarmu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do nawet 8 lat.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach podobne alarmy bombowe dotyczyły mazowieckich Biedronek, a także kilku sklepów Kaufland. W żadnym z przypadków nie odnaleziono ładunków wybuchowych. Na tym etapie nie wiadomo, czy poszczególne sprawy są ze sobą powiązane.

Do chwili publikacji niniejszego artykułu nie otrzymaliśmy komentarza sieci Tesco.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Franz 31.01.2019

    No jest plus , pracownicy tych sklepow napelnia polki towarem :)

  • ... 31.01.2019

    To samo wczoraj Kaufland.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.