21.01.2019/09:05

Fala hejtu na Żabkę. Przyczyną współpraca właściciela sieci z uczelnią ojca Rydzyka

"Nie kupuję w Żabce. Nie wspieram Rydzyka", "dziś zrobiłem u was ostatnie zakupy", "straciliście miliony klientów" - dziesiątki takich, a nawet ostrzejszych wpisów zamieścili internauci w ostatnich dniach w mediach społecznościowych. Żabka, największa w Polsce sieć sklepów convenience, znalazła się na cenzurowanym po tym, jak jej właściciel, CVC Capital Partners, nawiązał współpracę z uczelnią kojarzoną z ojcem Tadeuszem Rydzykiem.

Przypomnijmy, że w miniony piątek Rydzyk i prezes CVC w Polsce, Krzysztof Krawczyk, podpisali list intencyjny w sprawie współpracy amerykańskiego funduszu z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Stało się to podczas konferencji "Wyzwania XXI wieku, sojusz polsko–amerykański - cyberbezpieczeństwo" zorganizowanej na wspomnianej uczelni. CVC było jednym z partnerów wydarzenia.

- Jest nam niezmiernie miło, że tą konferencją, tym wydarzeniem rozpoczniemy cykl wykładów poświęconych wyzwaniom, przed którymi stoi cały świat, ale które dotyczą również nas w Polsce. To są wyzwania związane z rewolucją cyfrową, ze zmianami demograficznymi, z którymi zarówno ludzkość, jak i skromna społeczność polska muszą sobie radzić - mówił w piątek Krawczyk. Jak dodał, ambicją CVC jest "dzielenie się wiedzą ze wszystkimi".

Zakres współpracy CVC, właściciela m.in. Żabki oraz spółki PKP Energetyka, z WSKSiM w Toruniu, nie jest znany. Dziennikarze i komentatorzy zauważają, że nawiązanie partnerstwa przez oba podmioty zbiegło się w czasie ze wstrzymaniem prac w Sejmie nad nowelizacją ustawy o zakazie handlu w niedziele (której projekt był bardzo niekorzystny dla Żabki) oraz z ujawnieniem przez "Puls Biznesu" projektu rozporządzenia przygotowanego przez Kancelarię Premiera, zgodnie z którym PKP Energetyka byłoby jedną z ośmiu spółek, w przypadku których sprzedaż dużego pakietu akcji wymagałaby zgody premiera lub ministra energii. Jednak dowodów na to, że sprawy mogą być ze sobą powiązane, jak dotąd nikt nie przedstawił.

Podpisanie listu intencyjnego przez Krzysztofa Krawczyka i Tadeusza Rydzyka spotkało się z niezadowoleniem sporej części internautów. Klienci Żabki zalali fanpage sieci na Facebooku komentarzami i postami, w których wyrażają zamiar zrezygnowania z zakupów w sklepach tej sieci. "Wybieracie Rydzyka? To ja rezygnuję z zakupów w Żabce", "Od dziś moja noga w Żabce nie postanie", "Żabka może zapomnieć, że zostawię [u niej] jakiekolwiek pieniądze" - to przykłady wpisów, jakie umieszczają internauci. Niektóre komentarze są znacznie ostrzejsze. Część z nich nawołuje wprost inne osoby do bojkotu Żabki.

Negatywnych - w tym również niecenzuralnych - komentarzy na fanpage'u Żabki pojawiło się tak wiele, że sieć poczuła się zobowiązana do wydania oświadczenia w tej sprawie. - Informujemy, że stroną współpracy, przytaczaną w postach i komentarzach, jest fundusz CVC Capital Partners. Fundusz od wielu lat standardowo współpracuje z wieloma podmiotami na rynku, dzieląc się najlepszymi praktykami działania - napisała Żabka w oświadczeniu.

Opublikowanie stanowiska przez Żabkę nie powstrzymało jednak internautów przed umieszczaniem kolejnych nieprzychylnych komentarzy w mediach społecznościowych. Na obecnym etapie ciężko przesądzić, na ile poważna może być dla Żabki groźba bojkotu przez niektórych klientów i czy osób niezadowolonych ze współpracy CVC w WSKSiM w Toruniu jest na tyle dużo, aby mogło się to przełożyć w zauważalny sposób na wyniki sieci.

Dodaj komentarz

37 komentarzy

 • m693 21.05.2020

  A ja głupi sie zastanawiałem . Jak to jest że wszyscy maja zakaz handlu w niedziele a Żabka nie

 • Tyl 30.03.2020

  (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

 • Rydzyk 13.03.2020

  Zawsze mówiłem że w Polsce rządzi Rydzyk PiS jest jego wykonawcą

 • Radio 09.03.2020

  Temat: problemy franczyzobiorców. Radio Lublin - cisza w eterze 5.03.2020 Bardzo dobry wywiad.

 • Grubas spod remizy wiejskiej 26.02.2020

  Nie mogę patrzeć na jego mordę , to tym bardziej nie będę zostawiał rydzykowi kasy.

 • Zyg_b 12.01.2020

  Kto jest właścicielem "Żabki" ?

 • Antykat 17.12.2019

  Ano znowu potwierdziło się, że jak nie wiadomo o co chodź, to chodź o pieniądze. Handel w niedzielę zakazany? Dołączam się do bojkotu, tak jak nie kupuję ruskiego węgla.

 • Dejw 17.11.2019

  A ja biedny zapomnial zem kupic kromki chleba na dzien panski niedzielny i minw brzuchu burczy i muszem do tej zabki potreptać i kupic coś na ząbek

 • Mirek 12.09.2019

  O,Rydzyk był suspendowany w 1986, znaczy odsunięty od czynnosci kapłąnskich za samowole, zwianie w niemczech zostawił wiernych i nieposłuszenstwo

 • anty pis 13.08.2019

  Już nigdy nie zrobię zakupów w zabce

 • szogun 30.05.2019

  Ja nie robię zakupów w żabce bo jest tam drogo

 • Babymetal 20.05.2019

  Też przestaje kupować w zabce nie będę wzbogaca tego złodzieja rydzyka

 • Barbara 27.04.2019

  To teraz już wiadomo, dlaczego sklepy Żabka pracują w każdą niedzielę. Dla Rydzyka PIS zrobił wyjątek, czyli kobiety ze sklepów Żabka muszą pracować, tak dba o nie kościół... Okropność! Wszystko pozamykane ale sklepy współpracujące z Rydzykiem są normalnie pootwierane. Dla mnie to skandal!

 • Ewa 07.04.2019

  Ciekawe jednostronne reakcje. Czy ci wszyscy głęboko oburzeni działaniem CVC Capital Partners w latach ubiegłych zaprzestali korzystać z PKP? Mówiąc klasykiem "myślę, że wątpię". Głupota ludzka nie zna granic. Ludzie! Ruszcie głową. Myślenie naprawdę nie boli. I te głupiutkie, szczeniackie słowa. "Pan Rydzyk", "jest nas już ponad 3 miliardy ( z Chinami?)", "Konstytucja", obelgi pod adresem nieznajomego, a systematycznie oczernianego duchownego. Ot, mózgi wyprane do cna!

 • NIE DLA TEGO PANA Z TORUNIA. STOP WYZYSKU LUDZI SŁABSZYCH,STARSZYCH I SCHOROWANYCH 31.01.2019

  JA KUPOWAŁEM DO WCZORAJ W ŻABCE CODZIENIE I ZOSTAWIAŁEM TAM PRZYNAJMNIEJ 20 ZŁ CODZIENIE. OD DZIŚ DZIĘKUJĘ I JUZ W ŻABCE NIE KUPIĘ. NIE BĘDĘ TEGO BIZNESMENA Z TORUNIA WSPIERAĆ. WYKORZYSTUJE LUDZI STARSZYCH I CHORYCH I MÓWI DO NICH ABY WYSYŁAĆ NA JEGO KONTO A TERAZ ŻABKA. KOŚCIÓŁ NIESTETY NIC NIE MA JUZ WSPOLNEGO Z BOGIEM I DUCHOWOŚCIĄ A TEN PAN Z TORUNIA TO ŻADEN KSIĄDZ ...MA TYLKO SZATĘ A JEST ZWYKŁYM NACIĄGACZEM ŻERUJĄCYM NA LUDZIACH SŁABYCH, STARSZYCH I SCHOROWANYCH. DO ŻABKI WIĘCEJ NIE WEJDĘ. CHYBA , ŻE COŚ SIĘ ZMIENI ALE DOPÓKI TEN PAN Z TORUNIA I ŻABKA RAZEM TO ANI ZŁOTÓWKI NIE WYDAM W ŻABCE.

 • Czesiu 28.01.2019

  Jest nas już ponad 3 miliardy .Nie kupujemy w Rzabce. KONSTYTUCJA

 • adamm 27.01.2019

  płatne trole nawet na fora branżowe włażą, brawo! a sprane gały widać samodzielnie myśleć nie potrafią, oczywiście zjedliby mnie, gdybym im powiedział, że ktoś ich oszukuje, widać lata pracy fachowców nad ciemnym ludem przyniosły obfite żniwo

 • ~123 25.01.2019

  Również Żabce dziękuję. Są też inne sklepy.

 • Mi 25.01.2019

  Powiedzcie mi jak to jest? W mojej miejsowości Żabka to jedyny sklep czynny w niedzielę, którą to księza nakazują święcić. Jakoś nie słychać by Radio Maryja napiętnowało za to włascicieli tej sieci.

 • pawełb 24.01.2019

  Koniec z zakupami w Żabce.

 • mrowka 24.01.2019

  Jeśli Żabka współpracować zamierza z tym chciwym i nienażartym anty-chrześcijaninem, który jest skorumpowany, zły, buduje imperium, a biednym emerytom zabiera ich ostatnie pieniądze - to ja dołączam do bojkot u Żabki! Żabko - już do Ciebie nie wejdę. Od dziś, ja i moi najbliźsi.

 • ilonam_d 24.01.2019

  Jeśli prawdą jest, co sugeruje artykuł, że spółka CVC podjęła współpracę z Rydzykiem, czytaj: zapłaciła mu w celu uniknięcia zaostrzenia zakazu handlu w niedzielę, to trąci korupcją na szczeblu rządowym lub parlamentarnym. Powinno zainteresować się CBA. A w Żabce kupować dalej nie myślę i nie będę osamotniona w tej decyzji.

 • szok 23.01.2019

  Królewna zaskoczona: Całuje tę ŻABKĘ A tu jej ksiądz chytry wyskakuje CAŁKIEM!

 • MagdaTatarczyk 23.01.2019

  Każdy czepia się o wszystko... To to źle, to to nie dobrze. Jak inwestycje się rozwijają, projektu idą na przód to bardzo dobrze. Może z tego wyjdzie coś bardzo dobrego dla ludzi. Ale nie bo każdy patrzy na to że to o Rydzyk, więc powyzywajmy go od złodziei. A nie ważne to, że jakby to był ktokolwiek inny, to nikt by nic nie wspomniał na jego temat....

 • Waldek.Kecki 22.01.2019

  Jak się komuś nie podoba Rydzyk to nie musi z nim współpracować ale niech też nie krytykuje kogoś kto to robi. Żabka to nie firma państwowa tylko prywatna, a osoby prywatne mogą robić co chcą bo żyjemy w wolnym kraju !!!

 • Mieszkaniec 22.01.2019

  To jest kolejny przykład hejtu. Przez właśnie takich co piszą te głupoty stała się niedawno tragedia w Gdańsku. Dość siania jadu i nienawiści !!!

 • JasnePełne 22.01.2019

  Chodziłem do Żabki, i chodzić będę nadal!

 • Marlenaa 22.01.2019

  to chyba sprawa właściciela sklepu z kim współpracuje, po co w ogole sie tym interesować.

 • Ada 22.01.2019

  A jak to się ma do zakazu handlu w niedzielę? Już nie przeszkadza Rydzykowi Żabka, która zmusza ludzi do pracy w niedzielę? Hipokryzja do kwadratu.

 • HK 22.01.2019

  Drogie Wiadomości Handlowe, dolaliście oliwy do ognia używając słowa "hejt". To, że ktoś ogłasza, że nie będzie robił zakupów i tym podobne deklaracje, nawet emocjonalne, nie są hejtem. Oczywiście nie znam wszystkich wpisów, ale komentuję te, na które Wy się powołujecie. Natomiast oświadczenie Żabki jest infantylne (czy to już hejt?). CVC jest właścicielem Żabki, więc jakby z logiki wynika, że pieniądze, które klient zostawia w Żabce, trafiają do jej właściciela, który, istnieje takie prawdopodobieństwo, przekombinował (lobbing?), żeby móc handlować w niedziele. Natomiast tutaj najbliższy hejtu jest wpis osoby o nicku ~`Grzeczny i miło byłoby, gdyby moderator go po prostu usunął.

 • Maksym 22.01.2019

  Dobrym wyjsciem byloby odebranie koncesji za szwindel z poczta. Poza tym moze ktos wreszcie odwazy sie opisac warunki w jakich pracuja ci biedni wyrobnicy tej sieci ktora notabene jest odpowiedzialna za wykonczenie polskiego malego czesto rodzinnego handlu. Czy z Was polscy tzw. patrioci ktokolwiek widzial na jednej ulicy kilka sklepow jednej polskiej marki....??? Zastanowcie sie teraz przed dalszym ujadaniem na Lidle czy Biedronki. A teraz ci poznanscy zlodzieje beda z Was dojic kase mizernym i krotkoterminowym bublem za mega ceny dla dobra kieszeni tego oszoloma z Torunia !!! Zastanowcie sie przez chwile przed wejsciem do tych pseudo sklepow.....

 • EGG-on 21.01.2019

  A handel w niedzielę? Ząbki też powinny być zamknięte !

 • Adm 21.01.2019

  Żabka jest super! A maciciele jak zwykłe w akcji. A może protest pod. L...

 • tylkopytam 21.01.2019

  Jak to? Przecież hejterzy są tylko po prawicy...

 • kj 21.01.2019

  To samo byłą z wielką aferą, że żabka nagrywa ludzi przez kamery przy kasie bez wiedzy klienta, też wielce pisano, że teraz to już żabki upadną itd - ktoś jeszcze o tym pamięta? Poza tym święte oburzenie będzie trwało do momentu, aż pewnego dnia koło 22 jeden z drugim uświadomi sobie, że zabrakło mu fajek lub innej potrzebnej rzeczy... już to widzę jak w imię swojego bojkotu nie wejdą do żabki mając w wyborze ewentualnie zakup rano w innym sklepie. Swoją drogą jak głupim trzeba być, żeby nie rozumieć czym jest zagraniczny fundusz, który jest właścicielem m.in. żabki? jak sieć za rok czy dwa zostanie sprzedana w inne ręce, to znowu żabka będzie ok? czy leming nie ogarnie o co chodzi, bo to zbyt zawiłe? Bo wygląda to tak, jakby ludzie myśleli, że to prezes czy centrala żabki ma coś z tym wspólnego

 • gosc 21.01.2019

  Ciekawe ile z tych wpisow to hejt ?

 • RobertB 21.01.2019

  Chyba przestanę kupować w Lidlu i zacznę w Żabce. Już dawno powinienem to zrobić

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.