28.05.2018/11:18

Fanex rezygnuje z jaj z chowu klatkowego

Producent sosów dla branży HoReCa Fanex deklaruje, że przy wytwarzaniu swoich produktów zamierza zrezygnować z użycia jaj pochodzących z chowu klatkowego do 2025 roku.

W komunikacie prasowym Fanex podkreśla, że firmie zależy na poprawie dobrostanu zwierząt hodowlanych, a także na dalszym doskonaleniu zrównoważonego łańcucha dostaw.

Wycofywanie ze sprzedaży i używania jaj oznaczonych numerem „3” to globalny trend. Wiąże się głównie z rosnącą świadomością konsumentów i ich coraz większym oporem wobec praktyk przemysłowej hodowli zwierząt.

Z przeprowadzonych w lutym 2018 roku badań instytutu IBRIS wynika, że: 82,4 proc. Polaków jest przeciwnych hodowaniu kur w klatkach, a 100 proc. Polaków w wieku 18-29 jest skłonnych zapłacić wyższą cenę za jajko pochodzące z chowu alternatywnego.

- Cieszymy się, że dołączamy do grona firm, które rezygnują z jaj z chowu klatkowego. Nasza decyzja jest podyktowana poprawą warunków życia zwierząt hodowlanych. Mamy nadzieję, że takie postępowanie nie zostanie niezauważone w naszej branży i jednocześnie da sygnał innym podmiotom, aby również przyłączyły się do tej globalnej inicjatywny – mówi Piotr Kubiczek, dyrektor handlowy w firmie Fanex.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • n 04.06.2018

  super, w koncu, dzięki !!!

 • Asia123 03.06.2018

  Cudowna wiadomość! :) Strasznie się cieszę, to bardzo, bardzo dużo znaczy

 • Agata 01.06.2018

  Wybornie. Cieszy, że duże firmy liczą się z opinią klientów i zmieniają się na lepsze!

 • Ida 01.06.2018

  Brawo! Godna pochwały decyzja i takież uzasadnienie (poprawa warunków życia zwierząt hodowlanych). Coraz więcej firm idzie w tym kierunku, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać - życie kur już wkrótce będzie trochę lepsze.

 • MarcinN. 01.06.2018

  Świetna wiadomość! Dobrze wiedzieć, że tak duża i znacząca na rynku firma dołączyła do grona producentów, którym zależy na opinii klientów.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.