14.02.2020/20:59

Firma e-commerce i producent opakowań inwestują w Gorzowie Wielkopolskim

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozpoczął budowę Panattoni Park Gorzów Wielkopolski o planowanej powierzchni blisko 70 000 mkw. Inwestycja powstaje 7 km od centrum miasta, w pobliżu S3, na trasie ze Szczecina do autostrady A2 i już ma pierwszych najemców. Są nimi Omnipack i Logoplaste Polska, którzy wynajęli łącznie ponad 10 000 mkw.

Symboliczna inauguracja budowy Panattoni Park Gorzów Wielkopolski – 14 lutego br. wmurowano kamień węgielny pod nową inwestycję dewelopera w województwie lubuskim. Jest nią Panattoni Park Gorzów Wielkopolski o planowanej powierzchni blisko 70 000 m kw. w ramach dwóch budynków. Budowa centrum dystrybucyjnego będzie przebiegać w trzech etapach, a zakończenie pierwszego przypada na czerwiec 2020 r.

Inwestycja jest pierwszą realizacją dewelopera w Gorzowie Wielkopolskim i zdaniem Doroty Jagodzińskiej-Sasson, dyrektor zarządzającej w Panattoni, jedną z ciekawszych. - Gorzów Wielkopolski to niezwykle atrakcyjne miejsce na magazynowej mapie Polski. To Zachód Polski i bezpośrednie sąsiedztwo z Niemcami, które interesują się województwem lubuskim i lokują w nim swoje inwestycje, tym samym poszerzając swoją działalności na inne rynki. To również wspaniała lokalizacja dla rodzimych przedsiębiorstw, skoncentrowanych na rozwoju biznesu w zachodniej Europie - mówi Dorota Jagodzińska-Sasson.

W uroczystości rozpoczęcia budowy Panattoni Park Gorzów Wielkopolski uczestniczyli nie tylko przedstawiciele dewelopera i władz miejskich, ale i pierwsi najemcy – Omnipack oraz Logoplaste Polska, którzy zajmą łącznie ponad 10 000 m kw.

Omnipack dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie usług fulfillmentowych dla sektora e-commerce, a w Panattoni Park Gorzów Wielkopolski wynajął 6,5 tys. mkw. Firma rozwija się niezwykle dynamicznie, a otwarcie nowej przestrzeni magazynowej ma związek z ekspansją usług na rynek europejski.

Jak komentuje Rafał Szcześniewski Founder & COO Omnipack: - Blisko połowa klientów Omnipacku prowadzi biznes międzynarodowy, a my jesteśmy m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji i Czechach. Lokalizacja w Gorzowie to część naszej strategii na 2020 r, która obejmuje ekspansję międzynarodową. Dzięki otwarciu naszego magazynu przy granicy z Niemcami, będziemy w stanie zaoferować na tym rynku dostawy już na następny dzień roboczy i w cenie bardzo zbliżonej do lokalnych stawek krajowych w Niemczech. To bardzo ważny element przewagi konkurencyjnej, ułatwiający operowanie na europejskim rynku e-commerce.

Drugim najemcą jest Logoplaste, globalny dostawca usług o wartości dodanej i producent sztywnych plastikowych pojemników dla wielu znanych światowych firm konsumenckich. Obecność w gorzowskim parku komentuje Gerardo Chiaia, CEO Logoplaste: - Nasza nowa powierzchnia w Panattoni Park Gorzów Wielkopolski, o metrażu ponad 3700 m kw., wzmacnia obecność Logoplaste Polska w kraju. Inwestycja stanie się ważnym HUBem logistycznym dla nas i dla naszych klientów.

Założona w 1976 r. firma jest pionierem wewnętrznego modelu produkcji, który znacznie ogranicza emisje CO2 z transportu i opakowań wtórnych oraz przyczynia się do poprawy ogólnego wpływu na środowisko ze strony łańcucha dostaw klientów.

Panattoni Park Gorzów Wielkopolski jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, 7 km od centrum miasta, w pobliżu S3, na trasie ze Szczecina do autostrady A2.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • pola 28.09.2020

    Dzięki.

  • Poszkodowany 30.07.2020

    Wątpliwa inwestycja. Tam zaangażowane sa osoby takie jak Jacek.M. winien wielu ludziom pieniądze. Uważajcie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.