27.01.2021/15:06

Firma gastro-kurierska Stava pozyskała ponad 3,4 mln zł z crowdfundingu. Startup będzie rozwijał franczyzę

Polska gastro-kurierska sieć franczyzowa Stava zakończyła emisję akcji w modelu crowdfundingu. Startup pozyskał od inwestorów ponad 3,4 mln złotych, nie korzystając ze wsparcia platform crowdfundingowych. Pozyskane środki pozwolą przyspieszyć rozwój sieci franczyzowej w Polsce i Europie.

– Bardzo dziękujemy wszystkim inwestorom, którzy uwierzyli w naszą wizję dowozowej rewolucji. Chociaż jesteśmy największą gastro-kurierską firmą w Polsce, jesteśmy rentowni i osiągnęliśmy już wiele, najbardziej ekscytujący jest fakt, że to nic w porównaniu do możliwości jakie przed nami stoją. W samej Polsce rynek usług gastro-kurierskich jest o kilkadziesiąt razy większy niż nasza obecna skala działania. W Europie czekają na nas tysiące miast, w większości bez bezpośredniej konkurencji. To potencjał do wielokrotnego wzrostu firmy – mówi Paweł Aksamit, prezes zarządu Stava SA.

Stava ma obecnie 31 oddziałów franczyzowych w 27 miastach w całej Polsce. Codziennie realizuje tysiące dostaw posiłków z restauracji oraz zakupów ze sklepów. Współpracuje z największymi markami rynku gastronomicznego (m. in. McDonald’s, Grupa AmRest, Grupa Sfinks) i handlowego (sieć Stokrotka, PointPack SA.) jak i setkami niezależnych restauracji oraz sklepów.

W 2020 roku przychód sieci ze sprzedaży usług kurierskich – łączny przychód partnerów franczyzowych Stava oraz samej spółki – wyniósł ponad 17 mln zł, przekraczając znacząco plany.

We wszystkich lokalizacjach Stava realizuje bezpieczne dowozy zakupów i jedzenia według najwyższych standardów sanitarnych, zgodnych z zasadami Kodeksu Dobrych Praktyk dla dostaw posiłków, który został zaaprobowany przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także