21.01.2019/16:29

Firma Helio zanotowała mocny spadek zysku. Winne drogie surowce i koszty transportu

Producent bakalii firma Helio poinformowała, że spółka odnotowała za drugi kwartał roku obrotowego 2018/2019 (tj. październik - grudzień 2018) wynik finansowy netto na poziomie ok. 4 mln zł względem 6,52 mln zł zysku netto za analogiczny kwartał ubiegłego roku (tj. październik - grudzień 2017).

W opinii zarządu firmy Helio czynnikiem, który miał kluczowy wpływ na pogorszenie wyniku finansowego netto spółki było zmniejszenie rentowności brutto ze sprzedaży. Było to efektem przede wszystkim wzrostu cen na rynku surowcowym, w tym m.in. podwyżki cen maku, który szczególnie silnie skorelowany jest z okresem bożonarodzeniowym.

Dodatkowo wzrosły kosztów działalności operacyjnej, w tym w szczególności transportu, wynagrodzeń oraz materiałów i energii.

Należy przy tym odnotować, że przychody ze sprzedaży w okresie październik - grudzień 2018 wyniosły 67 mln zł względem 73,42 mln zł za analogiczny okres ubiegłego roku. Jednak jak podkreślają przedstawiciele władz firmy fluktuacja przychodów ze sprzedaży na poziomie plus-minus kilku-kilkunastu procent r/r w poszczególnych kwartałach roku obrotowego jest typowa dla działalności firm produkujących i przetwarzających bakalie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.