20.08.2020/13:19

Firma Nestlé pozwana za zatrucie rzeki. W tle produkcja kapsułek z kawą

W wyniku zanieczyszczeń pochodzących z jednej z fabryk międzynarodowej korporacji, wyłowiono około dwóch ton martwych ryb – podaje serwis o2.pl. 

W rzece znajdującej się obok fabryki Nestlé we Francji, znaleziono kilka zdechłych ryb. Jak się okazało, było ich dwie tony. Wszystkie ryby trzeba było wyłowić z rzeki. Udział w akcji brali strażacy i ochotnicy. Ze względu na upały, ryby musiały zostać usunięte jak najszybciej.

Powodem śmierci ryb był najprawdopodobniej wyciek z fabryki. Policja i naukowcy badają sprawę. Wstępnie ustalono, że nie stanowi to zagrożenia dla ludzi.
Lokalna federacja wędkarska złożyła już zażalenie w sprawie. Według nich ścieki z fabryki Nestlé w Challerange, gdzie produkowane jest mleko w proszku do kapsułek z kawą Nescafé Dolce Gusto, są przyczyną problemów środowiskowych.

Podobna sytuacja miała miejsce w Belgii. Nie potwierdzono jednak, by sprawy były ze sobą powiązane. Firma Nestlé przyznała się do zanieczyszczenia rzeki we Francji i oficjalnie przeprosiła. Prawdopodobnie doszło do przypadkowego przelewania się ścieków i osadu biologicznego, ale bez obecności chemikaliów.
 

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także