13.09.2019/14:15

Firmom spożywczym z Azji zaproponowano rosyjskie grunty rolne

Rosja chce wydzierżawić milion hektarów azjatyckim firmom spożywczym – podaje serwis pb.pl powołując się na informację agencji Bloomberg.

Jak czytamy w portalu pb.pl, Rosji zależy, aby więcej azjatyckich firm spożywczych wykorzystywało grunty rolne na wschodzie kraju. Wspólne inwestycje z innymi krajami mają pomóc Rosji pobudzić rozwój gospodarczy w ogromnej i słabo zaludnionej części kraju i otworzyć więcej rynków eksportowych.

W przypadku Chin, pozyskiwanie większej ilości żywności z Rosji pomogłoby zaspokoić potrzeby importowe, zapewniając jednocześnie inne źródło dostaw w następstwie wojny handlowej z USA, która wstrząsnęła rynkami rolnymi.

„Wiele rynków w Azji jest zamkniętych dla rosyjskich produktów rolnych. Jednym ze sposobów ich otwarcia jest stworzenie zachęt lub przyciągnięcie inwestorów z, powiedzmy, Chin, by produkowali tutaj, w partnerstwie z Rosjanami” – cytuje pb.pl Leonida Pietchowa, dyrektora generalnego rosyjskiej Agencji Inwestycji Dalekowschodnich i Eksportu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.