10.12.2019/08:44

Firmy coraz mniej chętne do zatrudniania nowych pracowników

W I kwartale 2020 roku tylko 6 proc. pracodawców planuje zwiększyć zatrudnienie, to najsłabszy wynik od dwóch lat - wynika z badania agencji zatrudnienia ManpowerGroup, o którym pisze "Rzeczpospolita".

Najwięcej firm zamierza zwiększyć zatrudnienie na wschodzie Polski (11 proc.), zaś najmniej w północnym rejonie kraju, gdzie tylko 2 proc. pracodawców deklaruje, że będzie zatrudniać. Na Mazowszu i w Łódzkiem, rekrutować zamierza 5 proc. firm, a 2 proc. nie planuje tego robić. 

Największą aktywność jeśli chodzi o zatrudnienia będą wykazywać duże firmy - aż 12 proc. pracodawców z tego sektora deklaruje, że zamierza szukać nowych pracowników. 

Martwić może duża (86 proc.) grupa firm, które nie planują żadnych zmian w zatrudnieniu i tych, które nie podjęły w tej sprawie jeszcze żadnej decyzji.


 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.