12.08.2016/10:29

Firmy kosmetyczne zwiększają wydatki na reklamę

Producenci kosmetyków wydali w I półroczu prawie miliard złotych na promocję medialną kosmetyków. Po raz pierwszy największym reklamodawcą została firma z Polski – czytamy w Rzeczpospolitej.

Producenci i dystrybutorzy kosmetyków wydali w I półroczu na reklamy swoich produktów w tradycyjnych mediach ponad 996 mln zł brutto, czyli o 3 proc. więcej niż rok wcześniej – wynika z prezentowanych przez Rzeczpospolitą danych firmy badawczej Kantar Media.

Widać, że niezależnie od kosztownej walki na promocje cenowe, która obniża marże i tempo wzrostu sprzedaży, firmy kosmetyczne nie ograniczają marketingowego wsparcia swojej oferty. Tak przynajmniej robi większość z nich, co widać po wydatkach największych reklamodawców. Prawie wszyscy z pierwszej piątki wydali na reklamy w I półroczu więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Więcej w Rzeczpospolitej

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.