10.08.2016/09:50

FoodCare kontra Oshee

Dwaj producenci ścierają się na rynku napojów i salach sądowych. Obaj zapowiadają walkę o odszkodowania za „vitamin shot” – podaje „Puls Bizensu”.

Urząd Patentowy unieważnił prawo ochronne na znak towarowy „vitamin shot” należący do Oshee. FoodCare liczy, że dzięki temu wygra spór z konkurentem w izotonikach. Zdaniem Adama Taukerta, rzecznika Urzędu Patentowego, decyzja o unieważnieniu wywołuje skutek prawny, tak jakby prawo nigdy nie zostało udzielone. Skutkiem unieważnienia jest możliwość używania tego oznaczenia przez każdy podmiot bez narażenia się na konsekwencje prawne z tytułu naruszenia.

Wniosek o unieważnienie złożył FoodCare w styczniu tego roku. Argumentował m.in., że znak towarowy „vitamin shot” nie posiada dostatecznych znamion odróżniających, oznacza dawkę witamin i przed datą zgłoszenia znaku na rynku były dostępne już napoje z tym określeniem. Gra toczy się o rynek wart około 170-180 mln zł, który rocznie rośnie w tempie dwucyfrowym – pisze „PB”.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.