12.01.2021/11:12

Forteam odpowiada Mariuszowi Świtalskiemu. „Bezpodstawne zarzuty”

Firma Forteam Investments Limited reaguje na wczorajszą informację należącego do Mariusza Świtalskiego Sowiniec Group. Chodzi o wprzeprowadzenie przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu śledztwa, która ma zbadać czy amerykański fundusz zamierzał wyłudzić 360 mln zł na szkodę polskiego biznesmena. Twierdzi, że prokuratorzy już raz badali tę sprawę i skończyło się na umorzeniu.

O sprawie pisaliśmy wczoraj (więcej tutaj). Spółka Forteam przygotowała specjalne oświadczenie, w którym deklaruje, że „formułowane przez Mariusza Świtalskiego zarzuty są w pełni bezpodstawne”.

Podkreśla także, iż  śledztwo w sprawie próby wyłudzenia było już raz umorzone przez tę samą prokuraturę, natomiast sąd nakazał częściowe dalsze jego prowadzenie w celu oceny dowodów, których Mariusz Świtalski początkowo nie dostarczył prokuratorowi.

„Dla wyjaśnienia, Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił już główne zarzuty, które Mariusz Świtalski podniósł w pierwszym zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Sąd jednocześnie utrzymał w tym zakresie postanowienie o umorzeniu śledztwa” – napisał Forteam Investments Limited.

Amerykański fundusz dodał jednocześnie, iż formułowane zarzuty są próbą odwrócenia uwagi od działania na szkodę spółki.

„Należy podkreślić, że Mariusz Świtalski i podmioty z nim powiązane nigdy nie podnosili, że Forteam dopuścił się jakiegokolwiek naruszenia prawa, aż do czasu, gdy Forteam wytoczył przeciwko nim powództwo cywilne. To Forteam jest stroną poszkodowaną, która szuka sprawiedliwości w trwającym sporze prawnym. Zasadność roszczenia wysuwanego przez Forteam została już wykazana czterokrotnie przed Sądem, w efekcie czego składowe majątku Mariusza Świtalskiego, jego dzieci i spółek od nich zależnych zostały objęte prawomocnym zabezpieczeniem. Zabezpieczenia te są wynikiem starannego rozpatrzenia przez Sąd udokumentowanych dowodów i argumentów prawnych, a nie bezpodstawnych zarzutów, które Mariusz Świtalski zdecydował się w tym momencie podnieść” – napisał Forteam.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także